Соціум

Освітяни провели виїзний семінар на тему: «Навчальні та культурно-просвітницькі місця Косівщини».

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбувся виїзний семінар на тему: «Навчальні та культурно-просвітницькі місця Косівщини».

Основна мета такого заходу – обмін досвідом роботи  в умовах змін у початковій школі, пізнання культурно – просвітницьких місць рідного краю.

Учасниками семінару стали заступники директорів з навчально-виховної роботи, учителі початкових класів, вихователі груп продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів міста Івано-Франківська.

За сприяння керівника відділу освіти Косівської райдержадміністрації В.Козьменчука, за участю методиста Л. Михайлюк педагоги ознайомилися із умовами та системою роботи Уторопського навчально-виховного об’єднання (директор М.Ласійчук), Косівським НВК «Школа І ступеня – інтернат – гімназія» (директор М.Цюро).

У селі Уторопи Косівського району на подвір’ї загальноосвітньої школи учасники семінару відвідали літературно-краєзнавчий музей Тараса Мельничука – геніального поета, який до кінця свого життя не переставав вболівати за долю рідної України, лауреата Шевченківської премії; у приміщенні Косівського НВК «Школа І ступеня – інтернат – гімназія» – музей Ігоря Аполлоновича Пелипейка – видатного педагога, науковця, дослідника-краєзнавця, громадсько-культурного діяча, який залишив глибокий слід в освіті Косівщини, у вивченні природи й історії Гуцульського краю, його неповторного мистецтва, у впровадженні гуцульщинознавства в навчально-виховний процес, науково-методичному забезпеченні його вивчення в школах, ліцеях, гімназіях, вищих навчальних закладах. Відрадно, що усі екскурсії проводили вихованці шкіл.

Маленькі гуцулята Уторопського навчально-виховного об’єднання повели присутніх життєвими та творчими стежками Марійки Підгірянки.

Незабутні враження в учасників семінару залишились і від відвідування родинного обійстя Яремчуків, що в присілку Рівні на Вижниччині Чернівецької області. У садибі працює музей Назарія Яремчука. Музей створений його сестрою Катериною в батьківському домі, де пройшли їх дитинство і юність, і названий нею на честь однієї з найвідоміших пісень маестро – «Смерекова хата». Будинок, якому вже понад сто років, збудований в типовому буковинському стилі – одноповерхова будівля з високим дахом, покритою черепицею. Серед експонатів – старі фотографії, зошити, перший концертний костюм Назарія, особисті листи та інші сімейні реліквії, газетні і журнальні статті про співака, його життєвий і творчий шлях.

Учасники виїзного семінару повернулись додому, сповнені нових вражень та  ідей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.