Соціум

“Не робіть заглушки своєму здоров’ю!”, – Супрун про паски безпеки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На фото ліворуч – “заглушки” на паски безпеки, які використовують водії, щоби “надокучливий” автомобіль не набридав сигналом з нагадуванням пристебнутися.

В інструкції зазвичай попереджують, що ці пристрої можна застосовувати лише коли автомобіль знаходиться не в русі, щоб в отвір паска безпеки не потрапляв пил чи ще щось, пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Проте використовуються вони зазвичай зовсім для інших цілей. Часто, коли викликаю таксі у Києві, то доводиться мати справу з такими “заглушками” або відсутністю паска безпеки на задньому сидінні.

І це при тому, що ми всі живемо на одній планеті та щодня бачимо моторошну статистику смертності від ДТП. Це глобальна проблема у всьому світі – кожні 1,22 хвилини гине людина в аваріях на дорогах. Тут, наприклад, дуже наочно можна прослідкувати зворотній відлік до наступної смерті, яка станеться у світі через автокатастрофу.

Мабуть, буде важко знайти в нашій країні людину, яка хоча б раз у житті не була свідком аварії на дорозі. Тільки за останні 3 місяці, тільки в Україні кожного дня помирало 6 людей. Та найгірше, що ці смерті – зазвичай молоді люди.

Читайте Супрун порадила, як пережити важкі робочі понеділки та хронічний стрес

Факти говорять про те, що використання пасків безпеки зменшує ризик смерті пасажирів на передньому сидінні на 40-50%, на задньому сидінні – на 25-75%.

Тим не менш, це не допомагає українцям дбати про свій захист. Люди продовжують ігнорувати паски безпеки, ставити на них “заглушки”, обмотувати їх навколо сидіння, аби “не пікало”. Найбільше обурює, коли від безвідповідального ставлення дорослих гинуть діти, які беруть приклад в старших щодо ставлення до безпеки.

Читайте Супрун дала поради, як уберегтися від “зайвого” сонця

Нагадує те, як люди купують довідки про вакцинацію для дітей. Це ж такі самі “заглушки”, які дозволяють тимчасово закрити очі на проблему, проте не роблять її менш небезпечною. На жаль, усвідомлення помилки в таких випадках, як правило, приходить занадто пізно.

Чим більше в суспільстві толеруватимуться такі абсурдні та насправді дуже загрозливі для здоров’я речі, тим складніше будуть просуватися зміни, впроваджуватися наукові досягнення й тим частіше будуть гинути люди.

Не робіть “заглушки” своєму здоров’ю! Пристебніться та використовуйте кожну можливість захиститися!

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.