Соціум

На Прикарпатті медики консультують переселенців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Упродовж літа майже 50 медичних працівників з усієї України проводять публічні лекції.

Ініціатива триває в межах нового проєкту ЮНІСЕФ та Українського католицького університету у п’яти областях України – Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій, пише Репортер.

З початку проєкту медики проконсультували понад 5000 українців. Зокрема, на Франківщині таких відкритих зустрічей провели уже 85.

Медпрацівникам вдалося проконсультувати понад 900 вимушених переселенців, що обрали для себе новим місцем проживання Івано-Франківську область, розповідає координаторка проєкту у регіоні Софія Жаб’як.

Читайте до теми:

Про вакцинацію забувати не варто. Як ВПО на Прикарпатті отримати щеплення 

Традиційно найбільше люди цікавляться тим, як отримати щеплення від дифтерії та правця, COVID-19, гепатиту B та поліомієліту.

Окрім цього, медики дають поради мамам з питань грудного вигодовування та координують щодо отримання грошової допомоги за програмою «Спільно», яку надає ЮНІСЕФ.

Багато з внутрішньо переміщених осіб, поспіхом покидаючи домівки, не взяли з собою медичних карток, календарів щеплень, чимало хто з дорослих не пам’ятає, коли здійснювали вакцинацію, багатьом діткам не встигли зробити необхідні щеплення, – розповідає Софія Жаб’як.

Також за її словами, часто вони зустрічають людей, які потребують не стільки консультації щодо стану здоров’я, як діалогу. Люди хочуть розповісти свою історію, свій біль.

Це допомагає внутрішньо переміщеним українцям відчути себе почутими та не покинутими серед незнайомих людей.

На цих візитах, наші медики сміються і сумують разом з українцями, які зараз не вдома, граються з дітками і паралельно роблять велику справу. Це не може не надихати, – додає Софія Жаб’як.

Долучитися до проєкту виявили бажання понад 200 медичних працівників з усієї України висловили бажання взяти участь в ініціативі.

Кандидатів обирали за результатами конкурсу. Серед них професори університетів, сімейні лікарі та інтерни.

Багато з медпрацівників, хто приєднався до проєкту, самі стали переселенцями, тож мають змогу проводити такі ініціативи з особистим розумінням усього контексту.

Усі деталі за телефоном: 095 883 8211, координаторка проєкту у регіоні Софія Жаб’як.

Проєкт реалізують ЮНІСЕФ разом із Українським католицьким університетом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні