Соціум

На Коломийщину переїхали сім підприємств – ще два готуються

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Коломийщину переїхали сім підприємств. Ще два великі виробництва готуються до релокації. Чим займається цей бізнес та яка взаємовигода, розповів НТК начальник Коломийської військової адміністрації Любомир Глушков, пише Репортер.

Уже сім підприємств перебазувалися на Коломийщину. Вони зареєструвалися і організували свою роботу. Це невеликі підприємства які працюють у сільськогосподарському напрямку, переробці, сфері обслуговування.

Ми підготували пропозиції, аби підприємства зі сходу, які би хотіли переїхати сюди на час військових дій на сході, могли розгорнути тут свою діяльність, – говорить  Любомир Глушков. – Громади надають їм можливості, аби вони могли працювати. І податки тепер йдуть до громади. Всю інформацію щодо наших пропозицій ми подали до ОВА.

На Коломийщині наразі працюють над новими зверненнями. За словами Глушкова, є два великі підприємства, які також хотіли б переїхати до них. Їм потрібна площа понад 10 тис м2, аби розгорнути свою діяльність. Тож поки Коломийська адміністрація шукає варіанти.

релокація підприємств

До теми: Бізнес з нуля. Як барбер з Краматорська налагоджує життя й улюблену справу у Франківську (ВІДЕО)

Нас це тішить, бо що більше буде тут платників податків. то більше буде надходжень до громад і бюджетів, – каже Любомир Глушков.

Нагадаємо, на Прикарпатті стартує проєкт «Розвиток бізнес-сектору України», який об’єднає одразу дев’ять областей. Для підприємців із восьми областей організують бізнес-тури Франківщиною. Серед основних галузей – сільськогосподарська, деревообробна, індустрія гостинності, крафтове виробництво та IT-технології.

Загалом проєкт триватиме пів року. А бізнес-тури стартують уже в серпні. І що важливо – кожен із них складатиметься з двох частин.

Є практична частина – виїзд на підприємство, спілкування з власником, персоналом, – пояснює Леся Круп’як. – Також онлайн частина, де учасники зможуть проаналізувати, напрацювати міжрегіональні ініціативи щодо стимулювання бізнес-сектору.

Також переселенці, які переїхали до Франківська, хочуть створити агротехнопарк. У їхніх планах – соціальний бізнес, що створить робочі місця для переселенців, руйнувати стереотипи про приїжджих з Донбасу і Криму і повністю включитися в життя Прикарпаття.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.