Соціум

Між грошима та аваріями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківськ має проблеми зі світлофорами. На одних перехрестях вони часто ламаються, а на інших їх просто демонтували і вирішили обходитися без них. Нині, аби поставити новий світлофор, треба винайти чималі кошти. Тож виглядає на те, що, або коштів, як завжди, не вистачає, або жертв у деяких місцях було ще недостатньо…

Вулиця Коновальця довга та насичена транспортним рухом. Проте, світлофорів тут тільки два: перший – біля залізничного переїзду, другий – біля аеропорту. Ще п’ять-шість років тому був і третій – на перехресті Коновальця-Ботанічна (біля Арматурного заводу). Натомість його демонтували, а новий так і не поставили.

Мешканець Опришівців Тарас Рибчинський каже, що як жильці, так і підприємці неодноразово зверталися в територіальний комітет Опришівців, Івано-Франківський виконком і ДАІ. «Саме на цьому відрізку водії у будь-яку погоду – чи то дощ, чи то сніг – розвивають швидкість до 100 кілометрів, – каже Рибчинський. – Тут постійно трапляються ДТП, часто буває з жертвами».

Чоловік говорить, що влада відповідає на звернення лаконічно, мовляв, коштів немає, будуть – зробимо. Журналістам влада відповіла так само…

Отже, за словами начальника відділу транспорту і зв’язку міськвиконкому Ігоря Гнатіва, питання розглядалося на комісії з безпеки дорожнього руху. Було вирішено: світлофор там потрібен. Втім, аби його встановити, вирішили підключити керівництво Арматурного заводу. Мовляв, оскільки світлофор потрібен їхнім працівникам, то хай завод візьме участь у його фінансуванні. Після цього звернень від працівників Арматурного заводу вже не було. А питання зависло в повітрі.

Як каже Гнатів, встановлення світлофору в тому місці коштуватиме міському бюджету приблиз-но 200 тис. грн. «Якщо будуть кошти, то, думаю, питання буде вирішене, – говорить він. – Бо управління ЖКГ знає про проблему. Правда, фінансування цього питання ще треба закласти у титульний список, а наразі ще немає бюджету».

Пояснити все це мешканцям, які як мінімум двічі переходять цю дорогу, доволі складно.

Тим паче, як каже Світлана Жигало, цей процес треба бачити. «Щоб перейти дорогу, мені іноді доводиться стояти по 15‑20 хвилин, – обурюється жінка. – Коли спрацьовує світлофор біля аеропорту, то тут зменшується інтенсивність руху. Тільки так можна перейти».

Жінка розповідає, що водії поводяться по‑різному: одні зупиняються та пропускають, інші – просто їдуть далі, незважаючи на те, що на переході хтось стоїть. Виглядає, що ДТП у цьому місці було таки недостатньо…

Схоже, тільки так влада збагне, що це місце дійсно небезпечне і знайде кошти на світлофор.

Юрій Соловей:

Місту потрібна комплексна програма з обладнання світлофорами, особливо в місцях, де є велике скупчення перехожих. І кошти на це є. Зокрема, транспортний збір, який витрачається на невідомо які потреби. Вирішити цю проблему лежачими поліцейськими не можна. Бо в цілому світі практика вже показала, що лежачі поліцейські використовуються тільки там, де зменшена інтенсивність руху, а не навпаки.

Нагадуємо, що рубрика «Громадський патруль» виходить за сприяння «Громадського форуму» та Юрія Солов’я

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.