Соціум

Марцінків пояснив, чому місто не може взяти на себе ручні вимкнення світла

Google+PinterestLinkedInTumblr

Руслан Марцінків в ефірі радіо “Західний полюс” прокоментував ініціативу “Прикарпаттяобленерго” щодо відключення ліній вручну за участі міської влади. За його словами, цю ідею складно буде реалізувати й, скоріш за все, така ініціатива не працюватиме, пише “Репортер“.

Марцінків новини Івано-Франківська

Теоретично, голови ОСББ і управителі  мали б самостійно вручну вимикати світло в тих будинках, в яких досі не вимикали. Таке рішення обленерго запропоновувало у зв’язку із тим, що в енергетиків бракує ресурсу для ручних вимкнень усіх будинків, що знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури. Енергетики сподіваються, що їм у цьому поможуть власники та управителі будинків.

До теми: Абонентів черги 4.2 досі не вимикають повністю через брак ресурсу – Олег Сеник

Руслан Марцінків каже, зібрати голів ОСББ  та управителів будинків й рекомендувати їм взяти на себе ручне вимкнення електроенергії, він може. Але сумнівається, що це справді працюватиме.

Мене не було при ухваленні цього рішення. А яка відповідальність того керівника ОСББ чи управителя, якщо він не відключить світло з 2 до 4? Чи вона передбачена якимось кримінальним кодексом? Ніде не передбачена, – говорить Марцінків. – Це як з вивісками. Ніби прийнято, що їх треба вимикати та економити електроенергію.  Але змусити людину це зробити в законний спосіб не можна. Тому я дещо скептично до цього ставлюся.

Крім того, за словами міського голови, не всі ОСББ мають у керуванні електриків, які б могли взяти на себе вимкнення світла.  Одна з пропозицій – аби світло в будинках вимикали прибиральники. Але тут точно є проблема з допуском до щитових. 

Це якесь перекладання відповідальності. Коли складають графіки, місцеве самоврядування не питають, – зауважує Марцінків. – Справедливо буде, якщо відключатимуть все місто. Вся критична інфраструктура має потужні генератори. І як населення до цього поставиться, коли прибиральник чи голова ОСББ вимикатиме їм світло? Рішення є, ми довели рекомендації обленерго, але я не вірю, що це буде працювати на 100%.

Читайте: Селфі в музеї. Цьогоріч акція у Франківську проходить в особливих умовах (ВІДЕО)

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.