Соціум

Графік на тиждень, “Буковель” і 4 черга – в обленерго відповідають на питання споживачів

Google+PinterestLinkedInTumblr

У вівторок, 17 січня, в програмі «220 вольт» на «Західному полюсі» уже традиційно представники «Прикарпаттяобленерго» відповідали на питання слухачів.

Сьогодні в ефірі був Ігор Пархуць, директор філії Центральна Прикарпаттяобленерго, пише Репортер.

графік

Пархуць наголосив, що зараз ми маємо значний дефіцит генерації в мережі, відносно цього маємо переглянуті ліміти для області.  Всі чули, що були прильоти по об’єкту критичної інфраструктури в області і все це негативно відобразилося як на доведених лімітах, так і на періодах вимкнення споживачів.

Станом на сьогодні ситуація також є складною, ми маємо на день доведений ліміт близько 270 МВт і нічний, якщо раніше нічні ліміти нам фактично не доводилися, то зараз ми вже маємо 200 МВт, що звісно змушує нас застосовувати нічні графіки відключень.

Чому обленерго подає один графік, а потім змінює його?

Знову ж таки на ситуацію впливають оці випадки, коли є прильоти в об’єкти критичної інфраструктури, температурний режим. Якщо протягом дня диспетчери Укренерго знижують ліміт, відповідно доводиться графіки коригувати.

Чому не зроблять графік на тиждень?

Якщо б ситуація була сталою і ми розуміли, що не буде жодних атак ворога, то, звісно, можна було б на цю величину пробувати прогнозувати графіки на день – два – три – чотири. Але, враховуючи фактор неочікуваності, ми відштовхуємося від ситуації, яка є станом на зараз. Зраз нам доводять графіки на добу і тому ми доводимо до споживачів графік на добу.

Кожного дня, близько 9 вечора, наш диспетчер отримує ліміт на добу і відповідно цього він уже формує графік.

Чому «Буковель» далі світиться?

У нас немає якихось вибіркових застосувань графіків, в нас всі споживачі заведені під певні графіки. І також той же Буковель, вони також обмежують своє споживання. Так, можливо, людям здається, що «Буковель» світиться, але, можливо, не всі мають інформацію, що вони мають великі потужні дизель-генератори, які дозволяють їм забезпечити собі живлення.

4 черга як не вимикали, так і не вимикають

Знову ж таки – всі черги вимикаються. Зрозуміло, що 4 – вона специфічна. Якщо всі інші черги у нас вимикаються диспетчером дистанційно, то в 4.1 і 4.2 – ми змушені їхати на підстанцію і вимикати у ручному режимі. Але всі черги вимикаються. Є у нас трохи ситуація, коли ми їх вимикаємо більше в денний період часу, але ці черги двічі на день також вимикають.

Читайте: Обленерго оприлюднило графік вимкнень для Франківщини на 17 січня

Чи буде Марцінків відповідати на вимкнення світла?

Недавно відбулася Рада оборони Прикарпаття, де було прийнято рішення, що на голів міських, селищних покладені зобов’язання, щоб вони ці вимкнення здійснювали також з управляючими компаніями чи ОСББ. Цей процес не є простий. Зараз ми активно з містом працюємо. Напрацьовуємо списки об’єктів, які будуть вимикатися, напрацьовуємо модель, як це буде працювати. І я думаю, що найближчим часом почнемо ці графіки застосовувати.

Які саме об’єкти мають вимикати голови?

Для мерів і голів ТГ ми підготуємо списки з конкретними будинками, які треба буде вимикати, відповідно до цього буде розроблений графік.

Вимкнення саме дуже просте – маємо багатоквартирний будинок, в багатоквартирному будинку є щитова і відповідно кожна компанія, на чийому балансі цей об’єкт, змушена буде в певний час відключити світло і в певний включити.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.