Соціум Фото

Майстерні, лабораторії, школи – у Франківську презентували пілотний поверх Промприладу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На франківському заводі “Промприлад” презентували пілотний третій поверх у рамках проекту “Промприлад. Реновація”.

Як розповіли організатори, на поверсі розташуються крафтові майстерні, офіси компаній та партнерських організацій, Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міськради, урбан-лабораторія, танцювальна школа та ін. промприлад

Реконструкція тривала дев’ять місяців. Спочатку це було просто 1800 квадратних метрів, зараз уже працюють конференц-зали та коворкінг, увесь поверх почне працювати від завтра, але, поки, у тестовому режимі.

“Колись Промприлад був лідером матеріального виробництва, тому ми хочемо зробити його зараз лідером ідейного, – почала Оля Дятел, співорганізаторка проекту і голова правління ГО”Інша освіта”. – Проект буде працювати у чотирьох напрямах – освіта, мистецтво, економіка, урбанізм”.

Читайте: Андрухович виступить на Промприладі з мультимедійним проектом «Безкінечна подорож, або Енеїда»

Керівник платформи “Тепле Місто” Юрій Филюк розповів журналістам звідки взялася така ідея.

“Близько двох з половиною років тому почали говорити про франківські постіндустріальні сірі зони, однією з яких був і цей завод. Зараз він працює лише на декілька відсотків від свого потенціалу. Він має понад сто років історії, а до заводу тут, до речі, був яблуневий сад, – розповідає Филюк. – Свого часу це був лідер по інноваціях, постачав свою продукцію у 64 країни світу. А ще у заводу є неофіційна назва – “Рок-завод”, бо тут ще до нас проводили свої репетиції місцеві гурти, а ми продовжили традицію, провівши тут кілька концертів і фестивалів”.

Читайте: Франківський “Промприлад” увійшов у сімку сучасних архітектурних див України

“Я працюю з промприладом з 80-х років на різних посадах, завод справді був лідером, він перший впроваджував різні прилади. Зараз завод дасть можливість представити місто у широкому форматі. Ми щорічно осінню проводимо міжнародний інвестиційний форум. Якщо власники підуть нам назустріч, то можна буде провести його тут. Бо у місті є тільки маленькі бізнес-центри і бізнес-інкубатори, а Промприлад дасть можливість проводити у місті конференції навіть на кілька тисяч осіб”, – каже заступник мера Богдан Білик.

Читайте: На Франківському “Промприладі” пройде ювілейний міжнародний VeloForum-2018 (ВІДЕО)

Наталка Найда, засновниця крафтового бренду “Шуфля”, розповіла, що розташує одну із своїх майстерень на цьому поверсі.

“Ми недавно брали участь в українсько-канадському конкурсі, де пройшли у десятку лідерів. Тепер будемо експортувати у Канаду, куди виходимо не як робоча сила, а з власним продуктом, брендом, на якому буде написано Івано-Франківськ. Чому Промприлад? Бо це круто! Моя бабуся колись тут працювала, це таке зосередження хороших людей”,- каже дизайнерка.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.