Люди Фото

Франківський “Промприлад” увійшов у сімку сучасних архітектурних див України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нас вражають природні дива, яких так багато в Україні! Але й створених людьми див, в нашій країні не менше. До Дня архітектора редакція 24 Каналу розповіла про 7 дивовижних витворів людських рук.

Про свято

День архітектора був заснований ще в 1985 році. Тоді Міжнародний союз архітекторів вирішив святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня. Але в 1996 році святкування перенесли на перший понеділок жовтня. У цей день архітектори у всьому світі збираються на конференції, організовують виставки. Кожного року свято має певну тему. Цього року: “Місто-простір спільного користування”. Тож ми хочемо розповісти вам про сучасні архітектурні витвори, які з радістю використовують українці у різних містах України.

Театр на Подолі

Де: Київ

Сучаcний вигляд будівлі обурив багатьох

Скандальний чорний Театр на Подолі (на Андріївському узвозі) на днях нарешті ввели в експлуатацію. Відкриття планували ще на травень, однак незвичний вигляд будівлі породив численні дискусії. Тож театр відкрили лише зараз.

Зауважимо, що театр існує з 1987 року. Скандал же розкрутився якраз навколо оновленого вигляду будівлі. Зауважимо, театр перероблений у сучасному футуристичному стилі. Дуже нагадує Шекспірський театр у Гданську.

Центр Шептицького

Де: Львів

Такі центри є у всіх європейських містах

Іще одне архітектурне диво, яке запрацювало от-от на днях. Центр імені Митрополита Андрея Шептицького у Львові – це сучасний простір для інтелектуалів різного віку і вподобань. Тут грамотно поєднані бібліотека світового рівня і сучасний навчальний центр. На першому поверсі – простір громадського креативу.

Просторий і сучасний, зручний та інноваційний. Саме такими словами хочеться описувати новий центр. Задум архітекторів – гнучкість і відкритість – цілком вдалося реалізувати.

Патріарший Собор

Де: Київ

Погляньте, яка краса!

Головний храм української греко-католицької церкви є зразком сучасної архітектурної думки. Величезний (площа — 1,72 га), дуже світлий і просторий храм вражає своєю красою і водночас скромністю. Тут нема традиційних ліпнини і позолот, помпезних колон і дорогих ікон. Простота ліній, світлі кольори і гра світла повністю передають задум авторів: церква для народу.

Церкву будували аж 12 років. Все через те, що вона будувалася на гроші простих вірян. Церковне керівництво відмовилося від допомоги бізнесу та можновладців.

Навколо – невеликий парк з лавочками та зонами відпочинку. З подвір’я церкви відкривається неймовірний краєвид на Дніпро.

Простір Синагог

Де: Львів

Дуже нестандартний меморіал

Чи має меморіал бути обов’язково помпезним? Сучасні архітектори впевнені, що ні. Приблизно рік тому у Львові відкрили меморіал на місці зруйнованих під час Другої світової війни єврейської синагоги і школи. Це місце назвали “Простір Синагог”.

Залишки синагоги “Золота Роза” законсервували так, що у майбутньому її можна буде відбудувати.

У Центрі міської історії сподіваються, що українці бачитимуть минуле євреїв як частину своєї історії. Меморіал складається із 39 різних стел. Тут представлені спогади, уривки щоденників, книги рабинів. Усе, що нагадує про ті страшні часи…

За задумом авторів, меморіал має стати публічним місцем дискусій та діалогу у Львові. Адже, будуючи майбутнє, не можна забувати про минуле.

Башти

Де: Дніпро

Башти під час будівництва

Житловий комплекс “Башти” – це найвищі будинки в Україні за межами Києва. У столиці хмарочосів є одразу кілька. 30-поверхові башти-близнюки в Дніпрі є частиною архітектурного ансамблю Крутогірний. Проект розробили місцеві архітектори майже 20 років тому. Тішать око велетні з 2005 року.

Тут є власний паркінг, кілька розважальних поверхів та власне житлові квартири. ЖК має кілька архітектурних нагород.

НСК “Олімпійський”

Де: Київ

Не менш вражаючою була Донецька арена…

Головна спортивна арена України, а також один з найбільших стадіонів у Європі НСК “Олімпійський” вражає своїм архітектурним задумом. До Євро-2012 стадіон був оновлений і отримав категорії “еліт”. Будівельні роботи проводилися з використанням найновіших технологій та найкращих фахівців. Використовувалися екологічні технології. Особливу увагу привертає дах. Він зроблений з надміцного матеріалу, витримує температуру до 260⁰С та є самоочисним.

Тут чи не щодня відбуваються різноманітні спортивні та бізнесові заходи. Тут же відбуваються музичні події світового масштабу. Стадіон буде приймати фінал Ліги Чемпіонів УЄФА в 2018 році.

“Промприлад”

Де: Івано-Франківськ

Проект простору

В Івано-Франківську завод “Промприлад” перетворюється на культурний простір. Вже зараз тут проводять репетиції численні музичні гурти, нещодавно відіграв концерт культовий рок-гурт “Карна”.

За задумом активістів і архітекторів, на території заводу виникне багатофункціональна платформа, яка об’єднуватиме елементи альтернативних форм навчання, культурних практик, соціально відповідального бізнесу та урбаністичної лабораторії. Оновлена будівля має органічно вписатися в навколишній архітектурний ансамбль. У світі є сотні прикладів, коли будівлі колишніх заводів отримували нове культурне життя.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.