Соціум

Карають лише охочих. Як у Франківську воюють із паркуванням на газонах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Водії, які в Івано-Франківську залишили своє авто на газоні чи у недозволеному місці, можуть знайти під щітками склоочисника повідомлення про вчинення адміністративного порушення. «Репортер» вирішив з’ясувати, як у місті воюють із паркуванням на газонах та прояснити схему штрафів.

Нема людини – нема справи

Боротьбу з паркуванням на газонах у Франківську почали давно. Виконком навіть затвердив «Правила благоустрою міста Івано-Франківська», де є й про парковку. А наглядом за дотриманням правил займається комунальне підприємство «Муніципальна інспекція з благоустрою». Директор інспекції Степан Кукула розповідає, що один з його працівників спеціально щодня відпрацьовує певну територію.

«За тиждень він залишає на лобовому склі автомобілів 40-50 повідом­лень із запрошеннями прийти на вулицю Військових Ветеранів, 10а. Приходять одиниці – 5-6 із півсотні».

За словами Кукули, особиста явка водія-порушника є необхідною умовою складання протоколу. Хіба б водія спіймали на гарячому, але й це не є запорукою штрафу. Адже якщо водій просто збреше інспектору, що не має при собі ніяких документів, йому лише вручать те саме стандартне повідомлення і запросять прийти до офісу.

А далі – як вийде. Коли той водій виявиться дуже чемним і прийде до офісу інспекції, то там йому пояснять провину і складуть адмінпротокол. Тоді – штраф. Якщо ж він проігнорує виклик, то… не буде нічого. От така колізія нормативних актів.

avtoragul-201511201

Поліція ні до чого

У повідомленнях, які працівник інспекції з благоустрою залишає на неправильно припаркованих автівках, йдеться: «У разі Вашої неявки всі дані про Ваш автомобіль (номер автомобіля і фіксація) будуть передані в ДАІ з метою встановлення власника автомобіля». Далі усі дані мали б передаватися на розгляд адміністративної комісії виконкому, яка й встановлює розмір штрафу. Та це лише в тео­рії, на практиці схема не працює.

«Муніципальна інспекція ще жодного разу не передавала нам ніяких матеріалів щодо встановлення власника автомобіля, – стверджує Василь Павлишин, працівник відділу організації дорожнього руху оновленої поліції. – У Білому домі працює адмінкомісія, яка розглядає порушення і призначає штрафи».

Павлишин каже: інспектори поліції, аби оштрафувати водія, який неправильно запаркував свій автомобіль, мусять дочекатися самого водія і скласти протокол одразу на місці.

За словами ж директора інспекції з благоустрою Степана Кукули, вони не передають дані порушників до поліції, бо «ДАІ зараз не працює на практиці».

Начальник юридичного відділу міської ради Надія Кедик говорить, що штрафування водіїв-порушників є цілком законним:

«Інспекція з благоустрою складає протокол за порушення пункту 3.12.3 Правил благоустрою міста Івано-Франківськ, а потім направляє матеріали на розгляд адмінкомісії. На її засідання для пояснень обов’язково запрошується особа, на яку складено протокол. Саме комісія виносить рішення про притягнення чи не притягнення до адміністративної відповідальності».

Та виявляється, не кожен із тих, хто порушив, є порушником. У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття 22:

«При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням».

Отже, якщо особа, на яку склали протокол, прийде на засідання комісії та зможе довідками підтвердити «необхідність» порушення, то її можуть звільнити від відповідальності.

За паркування автівки на газоні водію загрожує штраф у розмірі від 340 до 1360 грн. Це якщо водій є фізичною особою. Якщо ж керманич виявиться підприємцем чи посадовцем, розмір штрафу становитиме від 850 до 1700 грн. Кошти мали би наповнювати міський бюджет, але оскільки оштрафованих комунальниками порушників мало, то й зиск від цього невеликий.

Скільки складено адмінпротоколів за паркування на газонах, з’ясувати так і не вдалося. В інспекції кажуть, що окремої статистики немає, бо протоколи складають за різні порушення. Голова адмінкомісії Ігор Шевчук, який водночас є керуючим справами міськ­виконкому, просить трохи часу.

«Я лише приступив до виконання обов’язків і ще не відбулося жодного засідання адміністративної комісії», – пояснює Шевчук.

ragul0311_2

То де тримати автомобілі?

Згаданий пункт Правил благоустрою гласить, що парковка у місті заборонена не лише на газонах. Мало того, не можна «використовувати неохайний і несправний транспорт». Якщо як виглядає несправний транспорт, ще можна зрозуміти, то критерії визначення охайності точно викликають питання.

Депутати Івано-Франківської міськради під час першої сесії нового скликання вирішили ліквідувати КП «Муніципальна інспекція з благоустрою». Підприємство має припинити роботу з 1 квітня 2016 року. Відповідне рішення міськради підписав мер Руслан Марцінків. Водночас там же передбачається, що муніципальна інспекція з благоустрою буде створена як окремий підрозділ у структурі департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, який підпорядковуватиметься першому заступнику міського голови.

Тим часом франківці самі боряться з паркуванням на газонах. Віктор Капак, для прикладу, придумав попри бордюри у своєму дворі закопати в землю автомобільні шини.

«Вирішив у такий спосіб боротися з авторагулями. Заплатив грошей хлопцям, вони закопали колеса в землю і це хоч трохи рятує», – каже Капак.

Автомобілісти розуміють, що паркування на газонах заборонене, але показують пальцем на владу. Мовляв, нехай парковки у місті зроблять, а вже потім штрафують. Ще одне питання залишається відкритим: кількість машин у місті зростає, а місця у дворах багатоповерхівок – ні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.