У міській владі Івано-Франківська незадоволені роботою перевізників. Кажуть, що до служби оперативного реагування постійно надходять скарги на водіїв автобусів, які відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам та людям з інвалідністю. Заступник міського голови Олексій Кайда вважає, що треба розривати договори і впроваджувати комунальні перевезення, але поки що на це нема грошей…
У вівторок, 21 березня, під час оперативної наради у міського голови заступник начальника управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк доповідав про моніторинг руху громадського транспорту за останній тиждень. За його словами, в цілому перевізники працюють добре, маршрути їздять за графіком, а штрафники виправляються. Виступ Гіглюка перервав заступник мера Олексій Кайда, якого обурила робота окремих водіїв.
За словами Кайди, за останній тиждень на службу оперативного реагування надійшло чотири звернення від франківців про відмову водіїв перевозити пільговиків на маршрутах № 21, 24, 43, 33 і 39.
Зокрема, в одному з випадків водій відмовив у безкоштовному проїзді чоловіку з інвалідністю, в іншому – вигнав жінку з пенсійним посвідченням із маршрутки. Крім того, каже Кайда, люди постійно скаржаться, що водії відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам до 10.00 і після 16.00.
«Хлопчики трошки загралися, – каже Олексій Кайда. – Для того, щоб нормально працювати, вони (перевізники – Авт.) мають або розібратися зі своїми водіями, або ми просто будемо розривати договори. Ми знайдемо можливість, візьмемо в лізинг (довгострокова оренда з можливістю викупу – Авт.) транспортні засоби та зробимо комунальний транспорт».
Втім, пізніше чиновник додав, що така реформа потребує багато часу і великих коштів.
«Звісно це питання перспективи, але я вважаю що його треба починати опрацьовувати вже зараз. А наразі ми маємо посилити контроль за роботою перевізників», – заявив Кайда.
Уже наприкінці робочого дня Андрій Гіглюк запевнив журналіста «Репортера», що вони вже працюють на проблемних маршрутах.
«По кожному зверненню ведеться розмова з перевізником щодо усунення порушень, – говорить Гіглюк. – Зобов’язуємо збирати водіїв та інформувати їх, кого та як вони мусять перевозити безкоштовно, згідно з умовами договору. Якщо є грубі порушення, то накладаємо штрафні санкції – 850 грн».
Найчастіше перевізників штрафують за недотримання графіку руху чи передчасний з’їзд з маршруту. Штрафували й за те, що водії розмовляли по телефону під час руху, грубіянили пасажирам і навіть за брудний автобус.
Керівник ТОВ «Приватавтотранссервіс» Михайло Морикін, якому належить 39 маршрут, каже, що за останній тиждень до них не надходило жодних скарг – ні від людей, ні від управління. Однак визнає – зауваження до роботи водіїв є, хоч і зрідка.
«Бувають, звісно, поодинокі випадки, але ви ж розумієте, що це робота така, – говорить. – Знаєте, нічого доброго в цій роботі бути не може. Я думаю, що немає жодного перевізника, в якого б усе було ідеально, бо це робота з людьми, а всім людям не догодиш. Але ми виконуємо умови договору та регулярно проводимо роз’яснювальні бесіди з водіями».
Comments are closed.