Соціум

Характерні особливості мережевих інверторів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Актуальність застосування сонячних батарей щорічно збільшується. Сфера використання швидко набирає масштаби по всьому світу.

Установки зустрічаються при оснащенні теплиць, приватних житлових будинків, багатоквартирного фонду, ферм та ін. Для повноцінної роботи геліосистеми необхідна присутність кількох елементів, до числа яких належить інвертор. Від вибору подібного агрегату залежить ефективність функціонування установки. Тому пропонуємо розібратися в характеристиках пристроїв і дізнатися, які бувають різновиди.

Переглянути асортимент актуальних агрегатів ви зможете в інтернет-магазині Solar-Tech. В каталозі присутні різні моделі, що відрізняються по потужності, кількості фаз та ін. Серед популярних виробників можна виділити Growatt, Fronius, Afore, Huawei, Solaredge і ін. Дані бренди пропонують великий вибір продукції, що забезпечує ефективну роботу системи.

Характерні особливості

Мережевими инверторами називають пристрої, які перетворюють постійний струм від альтернативних джерел енергії в змінний. В результаті відбувається подача електричного струму в мережу, знижуючи або замінюючи споживання від центральної електромережі. Купити мережеві інвертори необхідно для ефективної експлуатації сонячних батарей. Такі пристрої дозволяють синхронізувати вихідну напругу і струм спільно зі стаціонарною мережею.

Стандартний інвертор складається з таких елементів:

  • низькочастотного адаптера;
  • варикапа;
  • денисторів;
  • обкладки.

Існують модифікації, до складу яких входить такий елемент, як блок-безпребійник. В ДБЖ входить моніторинг стану напруги завдяки мікроконтролеру. Він подає команду для включення джерел живлення під час припинення основної подачі електроенергії.

Основні різновиди

Мережевий інвертор функціонує разом з мережею змінного електроструму без застосування акумуляторів і задіюється або для економії на витраті електроенергії, або при нестачі виділених лімітів на електричну енергію. У сонячних електростанціях з мережевими моделями енергія що отримується в ході роботи моментально потрапляє в електромережу. Функція зарядки або споживання від акумуляторної батареї в подібних пристроях не передбачена.

Мережеві інвертори, не оснащені резервуванням, рекомендується застосовувати їх там, де присутнє стабільне безперебійне постачання електроенергією. Часто задіюється там, де планується використання «зеленого» тарифу, або з метою економії електрики методом отримання власного електричного струму. Такий інвертор використовує електроенергію, яка виробляється в фотомодуля, передаючи її згодом споживачам. Якщо витрачаєте менше енергії, ніж виробляється системою, то надлишки відправляються в зовнішню мережу. Ефективність роботи пристроїв – 96%.

Інший вид мережевих інверторів має функцію накопичення. Він здатний не тільки заряджати акумуляторні батареї від електромережі, а й віддавати в мережу вироблену електричну енергію. Конструкційно можна відзначити, що два типи пристроїв (мережеві та автономні) розташовуються в одному корпусі.

При підключенні до «зеленого» тарифу зайва електроенергія буде надходити в електромережу. Якщо виникне аварія, пристрій переходить в автономний режим, при цьому споживачі можуть витрачати електричну енергію без участі мережі. Важливою перевагою виступає вбудований контроллер заряду MPPT. Його ефективність досягає 95%.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.