Соціум

Голови громад Франківщини звернулися до Кабміну, ВРУ і Мінкульту щодо серіалу «Встигнути до 30»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голови територіальних громад Івано-Франківщини звернулися до прем’єр-міністра, виконувача обов’язків міністра культури та народних депутатів щодо серіалу «Встигнути до 30».

Вони висловили підтримку Коломийському міському голові Богдану Станіславському, який вимагає в керівництва телеканалу ТЕТ вилучити серіал з інтернету та телебачення, повідомили в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України.

За словами голів громад, причиною цього звернення є використання у серіалі спотвореного образу людини із Західного регіону України, у цьому випадку – уродженки міста Коломиї.

Адже уже не вперше деякі так звані «нові творці історії культури» намагаються поширювати в суспільстві наративи, які колись нав’язувала росія щодо західноукраїнських земель, немовбито це «відсталі землі, де проживають люди із сільським менталітетом, відсутністю культури» тощо, що цілком не відповідає реаліям, – йдеться у зверненні. – Вважаємо, що виробництво медіапродуктів, які принижують честь та гідність людей за етнічною, територіальною, мовною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою є неприпустимим у демократичній країні. Сьогодні мільйони українців з усіх куточків країни об’єднуються у боротьбі, чимало з них віддають життя за Батьківщину, а дехто витрачає мільйони на третьосортні серіали! Кожен регіон України заслуговує на те, щоб образ його жителів, який використовують при виробництві медіапродуктів, демонстрували об’єктивно та з притаманними йому особливостями, а не зі стереотипами й спотвореннями, йдеться у зверненні.

Голови громад вимагають у Державного агентства України з питань кіно “здійснення державного нагляду (контролю) у сфері кінематографії” щодо недотримання телеканалом принципів кінематографії, визначених Законом України №9/98-ВР від 13.01.1998 року “Про кінематографію”.

Читайте також: «Люба» точно не з Коломиї. Станіславський просить «ТЕТ» зупинити трансляцію серіалу «Встигнути до 30»

Також вплинути на ситуацію просять прем’єр-міністра України та Мінкультури.

Нагадаємо, міський голова Коломиї Богдан Станіславський розділив обурення коломиян щодо того, як у серіалі «Встигнути до 30» показали уродженку Коломиї, яку за сценарієм звуть Люба.

Телеканал ТЕТ оприлюднив свою позицію щодо «дискусії» навколо комедійного серіалу «Встигнути до 30».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.