Соціум

Франківці скаржаться на проблемні автобусні маршрути міста. І що?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За словами заступника міського голови Михайла Смушака, у Франківську є близько дев’яти проблемних автобусних маршрутів. Саме на ці маршрути скаржаться мешканці міста. Проблема в тому, комунального транспорту там нема, а приватні перевізники нерентабельними маршрутами нехтують, пише Репортер.

Франківці скаржаться на проблемні автобусні маршрути міста. І що?
Фото ілюстративне

Один із прикладів – автобусний маршрут №26.

Дістатися на роботу та з роботи – це справжній квест, – розповідає «Репортеру Леся Бень, мешканка Крихівців. – Раніше тут курсував лише один 26 маршрут, з яким постійно були проблеми. Зараз і його нема. Тому доводиться з Пасічної, де я працюю, добиратися додому інколи й кількома маршрутками, а далі йти пішки. Вже мовчу про себе, як літнім людям потрапляти до міста чи в лікарню? Дітям на гуртки та в школу, якщо буде очне… На жаль, невідомо.

Пані Леся каже, місцеві вже близько трьох років скаржаться на 26 маршрут і ненадійного приватного перевізника. Вони постійно пишуть звернення до міського голови Руслана Марцінківа, в управління транспорту та зв’язку (УТіЗ). У соцмережах просять вирішити цю проблему. Результату поки нема.

Читайте: Франківські медики передали позашляховик Nissan X-Trail у підрозділ, де служать їхні колеги

Розумію, що, можливо, немає можливості прямо зараз запустити в нашу сторону комунальний транспорт, – говорить Леся Бень. – Але УТіЗ ІФ хоча б могли відреагувати на цю проблему та краще обирати адекватних і надійних приватних перевізників. Щоб вони реально їздили, а не просто існували.

І це далеко не єдиний проблемний маршрут у Франківську.

На сьогодні у нас є кілька таких маршрутів, де їздять автобуси приватних перевізників, – розповідає заступник мера Михайло Смушак. – Особливо два, які не курсують взагалі. Це 26 автобус – по моніторингах він перестав їздити з 12 травня, та 33 – цей не курсує з 6 червня. Крім того, проблемними є: 22, 24, 25, 29, 35, 37, 38 та 44. Вони або не виконують рейси в повній мірі, або транспорту там менше, ніж передбачено планом.

Управління транспорту і зв’язку відслідковує ситуацію щодня, говорить Смушак. Тобто, вони контролюють, хто виїжджає на рейс, а хто ні. Проблема з приватними перевізниками виникає через нерентабельність деяких маршрутів.

Усе впирається в кошти. Якщо приватному перевізнику не вигідно, то він і не буде їздити, – пояснює Михайло Смушак. – Якщо ж ми піднімемо тариф, то виїжджати будуть абсолютно всі автобуси. Та чи готові мешканці міста платити вдвічі більше та чи готовий виконком підвищити тариф? Тут очевидно, що не готові – ані мешканці, ані виконком. Тому ми ведемо з перевізниками діалог, щоб вони все ж їздили. Нехай навіть з 10 автобусів курсує хоч 7-8, але при цьому зберігається тариф.

Читайте: 17 автівок для ЗСУ. Франківка Євгенія Картушова повернулася зі Шрі-Ланки, аби допомагати ЗСУ

За його словами, управління також намагається вирішувати питання проблемних маршрутів, додаючи на маршрути комунальний транспорт.

Ось наприклад, 37 та 38 маршрути були доволі проблемними, тож ми туди запустили 55 комунальний автобус. Таким чином трохи зменшили проблему, – каже Смушак. – Також на початку року ми планували закупити 100 автобусів для комунального підприємства. Вже були певні відпрацювання. Але, на жаль, з відомих причин довелося поки що відтермінувати це питання.

Авторка: Христина Тодорук

На Прикарпатті визначили 33 об’єкти для проживання переселенців

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.