Соціум

Вікна. Захищаємося від сонця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Репортер» продовжує цикл статей про вікна. У третій з них наш фахівець із 17-річним досвідом Володимир Шкляр, директор івано-франківської «Компанії ВВ», розповість, як варто облаштувати вікно, щоб воно повноцінно виконувало свої захисні функції.

Для початку кілька слів про захист від комах. Сьогодні поширеними є рамкові москітні сітки, та вони не найкращим чином впливають на вікно. По-перше, металічні пелюсточки, якими сітка кріпиться до вікна, дуже недовговічні, по-друге, встановлення та знімання цієї сітки – довготривала і незручна процедура, по-третє, і найважливіше, кріплення цієї сітки тримається за рахунок гумових ущільнювачів вікна, і з часом деформує їх. Як результат – вікно пропускає холод. Та й служитиме рамка не більше трьох років. Хорошою альтернативою є ролетна сітка. Вона стоїть у вікні стаціонарно, сітку можна просто підіймати й опускати, й вікну вона жодним чином не шкодить. Її термін служби – 15 років.

Припустимо, що сітка вже стоїть. Тепер треба подумати про облаштування вікна зсередини. Мова йде про жалюзі, ролети чи штори й тюль. «У цьому питанні треба пам’ятати про сонце, – говорить Володимир Шкляр. – Інфрачервоні сонячні промені за короткий час випалюють будь-який матеріал – і меблі, і підлогу. Вицвітають і штори, і тюль. Тому захист від сонця найкраще ставити на саме вікно. Варіантів – дуже багато».

Непоганим захистом є тканинні ролети. Для приміщення, де часто відкривається вікно, краще обирати ролети закритого типу. Краї тканини тут заховані у спеціальну рамку, тканина не прогинається, не тріпоче на протязі й гарно закриває все віконне скло.

Якщо ви живете чи працюєте на першому поверсі, хочете бачити вулицю, та не хочете, щоб бачили вас, на вікно можна поставити ролети, які закриваються знизу вверх. Тобто можна закрити нижню половину вікна, а верхню залишити відкритою.

Цікавим варіантом є виріб із двома тканинами. Так вдень можна закривати вікно, наприклад, синьою тканиною, а ввечері – червоною.

«Якщо говорити про звичайні горизонтальні жалюзі, то пам’ятаємо, що їх придумали для старих вікон, – розповідає Шкляр. – На сучасні вікна, які мають велику віконну ручку, краще ставити жалюзі ізолайт. Вони ставляться між штапиками, на саме скло і не заважають відкривати й закривати вікно. Ще одна перевага ізолайту – вони настільки компактні, що не зменшують кут відкривання вікна».

Якщо хочете оригінально розсіяти світло, можна встановити пліссе – відносно нова альтернатива жалюзям і ролетам. Це штори з тканини, яка щільно збирається у складки, що нагадують гармошку. Вони чудово підходять для вікон під кутом чи вікон із нестандартною формою (арка, трапеція тощо).

«Коли обираєте ролети чи жалюзі, консультуйтеся з фахівцями, – радить Володимир Шкляр. – І головним питанням має бути – що я виграю і в чому програю, коли ставитиму той чи інший виріб на своє вікно. Наприклад, ті ж тканини – є звичайні, а є спеціальні для приміщень із підвищеною вологістю – кухонь, басейнів, саун, оранжерей».

І наостанок ще одна порада по догляду за вікном. Раз на рік треба протерти від пилу й бруду гумові ущільнювачі вікна і змастити їх гліцерином. Не зай­вим буде трішки змастити віконні замки – буквально капнути мастило й 10 разів прокрутити ручку вікна з боку в бік.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.