Соціум

Ура! Канікули! Відправляємо дитину на відпочинок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Для школярів настала благодатна пора — попереду три чарівні місяці «нічогонероблення» — ніякої тобі школи, уроків, домашніх завдань.

І, звісно, кожен із батьків хоче, аби ці місяці його дитина не просиділа, як зомбі, за комп’ютером, а встигла відпочити, оздоровитися та ще й розуму набратися. Отже шукаємо варіанти.

У пріоритеті — пільговики

Як нам добре відомо, щороку перед владою області стоїть завдання по оздоровленню та відпочинку дітей. У чиновників є свій обов’язковий план. У департаменті освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту ОДА кажуть, що цього року вони планують оздоровити 70% усіх школярів Прикарпаття.

Якщо говорити цифрами, то загалом це 106 165 дітей, з них у стаціонарні заклади поїдуть 42 500 дітей, решта ж 63 655 відпочиватимуть у пришкільних таборах, дитячих закладах праці та відпочинку, наметових таборах.

Як каже директор цього департаменту Сергій Дерев’янко, за законом у них є пріоритетні категорії дітей. Так, цього року на 100% відпочинком та оздоровленням будуть охоплені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського пік­лування, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи, 70% дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей та 50% дітей-інвалідів, які здатні до самообслуговування. Також, враховуючи те, що цей рік оголошений роком дитячої творчості, максимум уваги приділять і обдарованим дітям — переможцям олімпіад, спартакіад і конкурсів.

«Путівки у табори дітям пільгових категорій ми закупили за кошти обласного бюджету, — пояснює Дерев’янко. – А загалом є різні системи. Активно працює фонд соціального страхування, у них так само є кошти, передбачені на дитяче оздоровлення. А ще батьки самі купують путівки. Залучаємо кошти благодійників, підприємств, кожна РДА шукає можливості, аби максимально оздоровити дітей».

Також планують відправити на відпочинок групи у чотири області — Запорізьку, Миколаївську, Одеську, Херсонську, Крим. І навіть за кордон — у Польщу, Австрію, Німеччину.

Аби було дешевше

Якщо ж вашому малюкові путівка в табір не дісталася, а хотілося б таки відправити дитину не тільки до бабусі в село, то ту ж таки путівку можна купити самому.

Як кажуть у департаменті, нині в області є 15 позаміських закладів відпочинку та оздоровлення дітей. «Всі вони повністю готові до відкриття», — запевняє Дерев’янко.

Тепер щодо цін. Одна зміна у таборі, 21 день, в середньому обійдеться батькам у 3000 грн. Із загальної картини вибивається лише «Буковель», де за першу дитячу зміну доведеться заплатити 13 440, а за другу — 6300. Уся детальна інформація по цінах і заїздах разом з мобільними телефонами керівників закладів є на сайті ОДА (www.if.gov.ua, розділ «Сім’я та молодь», «Про роботу зак­ладів оздоровлення та відпочинку влітку 2013 року»). Щоправда, пошуковик на сайті не дуже зручний, наберіть у ньому слово «оздоровлення» — одразу знайдете.

Якщо ж ця сума вам здається занадто великою, є можливість її зменшити — через Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Правда, цей варіант можливий тільки для батьків, які працюють офіційно.

Завідувач відділу соціальних послуг обласного відділення фонду Світлана Дичковська пояснює, що фонд може відшкодувати вартість харчування дітей — по 42 грн. за один день, вартість культмасового та медичного обслуговування — 3 грн. на день. Загалом 882 грн. — це є частина вартості путівки на 21 день. «Таке відшкодування можуть отримати працюючі батьки по місцю реєстрації їхнього підприємства, — каже Дичковська. – Для цього треба звернутися до виконавчої дирекції фонду за місцем реєстрації підприємства із відповідною заявою». До речі, контакти усіх міських та районних відділень фонду можна знайти на сайті — www.fsstvp.gov.ua, у розділі «Івано-Франківський портал».

Шукаємо своє

До речі, здешевити таким чином путівку можна не тільки у ці 15 таборів Прикарпаття, але й по всій Україні. Як пояснюють у фонді, існує офіційний перелік українських таборів, батьки з того переліку можуть вибрати на свій смак, і фонд відшкодує таборам ці 882 грн.

А вибирати таки є з чого. Адже нині за якими тільки нахилами ті заклади не діляться — є мовні, спортивні, патріотичні, санаторні, тематичні. Вибирай — не хочу. Інтернет дасть усю необхідну інформацію — зміни, ціни, фото, відгуки і т. п. Купити путівку можна безпосередньо в таборі, просто наперед забронювавши місце за телефоном чи по електронці.

Вартість залежить від багатьох чинників — розташування, тривалість зміни, умови, харчування, програма. Так, три тижні у славнозвісному «Артеку» обійдеться мінімум у 7000 грн., максимум — 12500, залежно від табору.

Маєте бажання підтягнути іноземну мову? Таборів, де працюють англомовні волонтери, також не злічити. Для прикладу, «Какаду» в Євпаторії — 17 днів, 7-8 тис. грн. Чи мовний табір «ІСЕА» у Криму — 14 днів, 5500грн.

Дитину можна відправити навіть за кордон. Тут, правда, ціни значно вищі, та і з документами треба буде побігати. Але дитині такий відпочинок точно має сподобатися. Бо чого там тільки не попридумували. Так, у швейцарському містечку Лейзен є табір з промовистою назвою «Академія фільмів», де дитина вивчатиме основи кіно і навіть зніме власний фільм. А в Англії існує літній табір поні — там дитину навчать і доглядати за ними, і кататися верхи. Два тижні швейцарського кіно обійдуться десь у 30 тис. грн. А п’ять днів англійського дрібно-конячого відпочинку в стилі all inclusive коштуватимуть близько 6 тис. грн. Плюс, звісно, витрати на дорогу.

Головне у цій справі — пам’ятати, що дитина, яка влітку добре відпочила, буде здоровішою й матиме, чим похвалитися перед друзями. Тож шукайте варіанти, їх нині безліч і знайти оптимальний — цілком реально.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.