Соціум

Щеплення: проблема вибору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Багато країн світу неодноразово проходили антивакцинальну кампанію. Одностайної думки – потрібна вона чи ні – досі немає і в Україні. А висвітлення цієї неоднозначної ситуації у ЗМІ часто обурено сприймають навіть самі медики. Мовляв, журналісти взяли підсмажені факти, донесли їх до народу, а з причинами не розібрались.

Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківську про небезпеку інфекційних хвороб та важливість імунопрофілактики говорили провідні спеціалісти України та області.

Противники вакцинації вважають, що це – лише бізнес і велика загроза для цілої нації. Натомість, ті, що її підтримують, називають вигідним заробітком грошей антивакцинальну кампанію, яка нібито служить тільки прикриттям того ж таки бізнесу. Зважаючи на суперечки навіть між лікарями, батьки часто роблять вибір з острахом: а чи не стане це фатальною помилкою для їхньої дитини?

Головний дитячий інфекціоніст Мінохорониздоров’я професор Сергій Крамарєв говорить, що за останні два роки різко знизилась кількість вакцинованих дітей. За його словами, максимально охоплені – 80 %, а за деякими інфекціями – лише 60 %. «Головне наше завдання – запевнити людей, що цей засіб профілактики безпечний, адже йдеться про захист держави, – говорить Крамарєв. – І до того ж, це єдиний спосіб уберегтися від дифтерії та поліомієліту».

Щодо якості вакцини, каже професор, то Україна нині витрачає чималі кошти на закупівлю найбільш якісної. Тому боятися поганих наслідків не слід, на те немає причин.

За словами професора, завідувача кафедри педіатрії Національної медакадемії ім. П. Шупика (Київ) В’ячеслава Бережного, основними причинами, через які батьки відмовляються від щеплень, є попередні летальні випадки або важкі недуги чи патології. «Щодо вакцини, яка використовувалися у попередній практиці, то вона справді мала певні реакції, – зазначає Бережний. – Проте жодної вакцини, яка б не пройшла апробацію, не було ніколи». Щодо дитячих щеплень без згоди батьків, як це часто бувало раніше, то таких випадків більше не буде, стверджує Бережний. МОЗ прийняло норми, за якими має бути обов’язкова письмова згода батьків. Тільки тоді щеплення стане можливим.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.