Соціум

Ціни вгору не полізли

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Принаймні, яйця та м’ясо сильно не подорожчали. Продавці кажуть, люди не мають грошей. А от капуста б’є рекорди. На початку тижня ситуація на ринку виявилася навіть дещо несподіваною. Людей негусто, продавці здебільшого нарікають, що нема торгів, ажіотажу жодного, ціни завмерли.

Цікавимося яйцями. «Краще більше яєць продати дешевше, ніж менше – дорожче, – каже продавець, пан Влодко. – Купуйте які вам подобаються: ані загвіз­дянські, ані тернопільські, ані домашні вище однієї гривні коштувати в мене не будуть аж до самісінької Пасхи. Хіба варто з бідних людей останню шкуру дерти? Певно, що нє».


«Вже нема тих торгів, що були позаторік та три-чотири роки тому. Тепер стою тут, як свічечка, аби не проґавити жодного покупця, – бідкається пані Тетяна. – Добре, що хоч ті холодильники з морозильними камерами є. Ось закупила м’яса та сиру ще тиждень тому, то й можу тепер спокійно тут стояти. На Великдень розморожу, та й буде. Як не як – 50-70 грн. зекономила».

Інший прилавок – капуста, огірки, перець, часник. Тут ситуація інша.

Кілька жіночок жваво обговорюють ціни. Кажуть, що на свіжу зеленину ціни аж зашкалюють. «Ще наприкінці минулого тижня капуста була по 10 грн., а нині вже 16-18. Як то так? – обурюється одна жінка. – Перець ще у п’ятницю коштував 38 грн., а зараз – 40-43 грн. за кілограм». Добряче підскочили ціни й на огірки – від 15 до 23 грн. Наприкінці тижня перед Вербною неділею часник ще можна було купити по 30 грн., а вже у понеділок просили 34 грн. Скільки захочуть за нього у великодню п’ятницю й подумати лячно.

Трохи далі – продавці м’яса. Час від часу підходять люди, запитують, розвертаються та йдуть. Продавці кажуть, що зовсім не очікують купівельного буму, але все ж мріють дочекатися свого покупця бодай наприкінці тижня. Телятина по 50-55 грн., свинина – від 28 до 40 грн.

Найменше люду – в молочному павільйоні. Плесканка сиру – від 25 грн. Сепараторна сметана – 30 грн. за літрову банку. Масло – від 28 до 55 грн. за кілограм. Лише в однієї жіночки невеличку плесканку можна було купити за 12 грн., молоко – за 9 грн., тоді як у всіх інших не менше 12 грн. Пані Марія каже, «треба чинити по-Божому і не дерти з людей шкуру, бо такого як у нас напередодні свят немає ніде за кордоном».

«Люди нині не мають грошей, – каже продавець Людмила. – Беруть один-два огірочки, одну-дві помідори та й усе. Я сама ті роки купувала м’яса вдосталь, аби наїстися усій родині, а цьогоріч хоч-не-хоч, а не виходить. Купила кавальчик підчеревини та шинки – заплатила сотню. Тішуся. Більше м’ясного в мене не буде, бо ще треба купити сиру, яєць, якогось пляцка спекти».

З вівторка у магазини та кіоски міста завезли пасочки. Пишні, рум’яні, малі, великі – кому які до вподоби. Пишнобока та рум’яна хлібокомбінатівська – 12,4 грн. Продавці кажуть, що ціни на паски залишилися ще з поперед­нього року.

Вже на виході з ринку стрілася говірлива, оптимістична жіночка. Назвалася пані Олею, та й сама почала розповідати про свої витрати на передвеликодні закупи. «Ну, здається, купила все: яйця, на свячення та до печива – 25 штук (25 грн.), шинку, ковбасу та підчеревину – 155 грн., плесканку сиру та трохи масла – 55 грн., червоної редиски (дві в’язки) – 12 грн., капустину на голубці – 18 грн. Ось вам майже 300 гривень. Без огірків, помідорів та перцю дорожезного якось обійдемося, – каже жінка. – Але й то ще не все: зо дві-три пасочки, хрін, зелень. До печива – родзинки й чорнослив. Треба гарно приготуватися, бо ж матиму гостей із Харкова».

Пані Оля ще побігла по малі кошички для своїх онуків. А «Репортер» тим часом підбив суму. Словом, для середньої родини скромні цьогорічні передвеликодні закупи обійдуться приблизно у 500 грн. Хоча, ще подивимось, що буде у п’ятницю-суботу…

Їжте на здоров’я та з радістю! І нехай вам завжди на все вистачає грошей!

До теми

У скільки обійдеться цьогорічний Великдень, запитали перехожих:

Андрій, менеджер:
— Завжди закуповуюсь у супермаркеті. Так буде й цього разу, бо там, принаймні, видають чеки, і в разі чого можна буде звертатися з претензіями. Гроші не підраховую, бо моя справа заробляти. Витрачає дружина.

Пані Дарія, пенсіонерка:
— Підбивати докупи не хочу, щоб не лякатися суми. Оце взяла з собою 300 грн., десь половину того купила – грошей нема. Потім піду докуповувати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.