Соціум

Аби вдома було затишно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кажуть, що вікна – це наш погляд на світ, а двері – перше привітання гостям. Від них багато в чому залежить комфорт в оселі. «Репортер» розпитав спеціалістів, як правильно вибрати вікна та двері для своєї домівки.

Пластик буває різний

Ще десять років тому плас-тикові вікна в Україні були новинкою. Встановити собі склопакети могли лише люди з достатком вище середнього. Сьогодні ж обладнати свою оселю красивим вікном, яке не вимагає щорічного фарбування, може ледь не кожен.

На сучасному ринку відбувся своєрідний віконний бум: усі хочуть поміняти старі вікна на нові. Проте вікно – це не яка-небудь дрібничка додому, яку можна прибрати геть з очей, коли тая набридне. Вікна вибирають не на рік і навіть не на п’ять, вони мають прослужити декілька десятиліть і при цьому жодного разу не повинно виникати відчуття, що вибір був невірним.

Приватний підприємець Наталя Мачкур каже, що одними з кращих металопластикових вікон нині є продукція фірми «Rehau». Вони є сертифікованими та екологічно чистими. За її словами, нині пластикові вікна не є розкішшю, їх замовляють навіть пенсіонери. Та вікна різняться один від одного. Якщо у виробництві використовують неякісні матеріали, вікна можуть жовтіти, деформуватися. Тому треба вкрай уважно вибирати вікна для своєї оселі, а також прискіпливо ставитися до того, хто вам їх продає.

Дерево потребує уваги

Популярності нині набувають дерев’яні євровікна. Багато людей повертаються до перевірених часом природних матеріалів.

«Хоч їхня ціна ледь не вдвічі вища за пластикові, вони мають декілька важливих переваг, – каже директор виробництва фірми «Кортеж» Василь Маргас. – По-перше, за своїми фізико-конструктивними властивостями вони краще пристосовані до сезонних температурних коливань. По-друге, утримують оптимальну вологість у приміщенні. По-третє, вас не турбуватимуть думки про шкідливість – це екологічно чисті вироби. Дерево не тільки не виділяє шкідливих речовин, але й добре впливає на фізичний та емоційний стан людини. Це стосується і покриття – їх виробляють на основі води, із чистих матеріалів».

За своєю функціональністю дерев’яні вікна вже не поступаються пластиковим. Вони відкриваються як на поворот, так і на відкид.

Спеціалісти радять при виборі дерев’яних вікон зважати на якість обробки деревини та зовнішнє покриття. Поверхня рами має бути шовковисто-рівною, без підтікань фарби. Наявність вузлів та смоляних кишень теж має насторожити, тим паче не повин-на використовуватися серцевина дерева. Ідеальний варіант – якщо вам покажуть виробництво, де ви зможете на власні очі побачити, за що платите свої «кровні».

Двері

Не менш важливими в домі за вікна (а в чомусь і важливішими) є двері. Хороші двері допоможуть забезпечити тепло та звукоізоляцію квартири чи будинку.
Як каже Олександр Лобан, директор фірми «Галерея дверей», найголовніше – матеріал, з якого виготовлені двері. Нині основою виготовлення міжкімнатних дверей є масив деревини, здебільшого сосна. Масив – це елементи дверного полотна, які виготовлені із суцільним заповненням з натуральної деревини.

Найчастіше їх роблять із клеєного масиву – ця технологія є найбільш сучасною і до того ж дешевшою за класичну, коли кожен елемент виготовляють із суцільного шмату дерева.

За словами Наталі Мачкур, ціна вхідних дверей залежить від багатьох чинників, приміром, від товщини металу та кількості замків. Вони можуть бути облад-наними МДФ-накладками, що покращує зовнішній вигляд. За її словами, нині попитом користуються двері фірми «Мілано». Їх можна ставити і з вулиці у приватних будинках.

«Одним із найпопулярніших виробників дверей на Україні є фабрика «Меранті-плюс», – розповідає Олександр Лобан. – Вона пропонує великий вибір, а її продукція оснащується якісною італійською фурнітурою. Серед вхідних дверей популярні вироби компанії «Новый мир». Це металеві двері з різними видами облицювання».

Магічне слово «фурнітура»

Спільне та актуальне питан­ня для вікон та дверей – фурнітура. Ручки, петлі, замкові механізми тощо. Спеціалісти наголошують – від фурнітури так само залежить ваш спокій і комфорт.

Приміром, погані петлі згодом можуть спричинитися до провисання вікон чи дверей. Неякісний дверний замок згодом може клинити, а це дуже неприємна проблема. Тому фурнітура повинна мати фірмові позначки. Ви маєте знати, де вона вироблена та яку має гарантію. Краще надати перевагу виробам з дорожчою фурнітурою, дешев-ші (зазвичай китайські) вироби майже завжди – неякісні.

Чи не найголовніша порада – обходіть «десятою дорогою» фірми-«невидимки», які навіть не мають офіційних офісів. Сьогодні значна кількість вироб-ників і розповсюджувачів склопакетів, ущільнювачів та іншої теплозберігаючої продукції – не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності і не мають необхідних дозвільних документів. Те саме можна сказати і про дерев’яні витвори горе-майстрів.

За словами директора та одного з співзасновників фірми «Галерея дверей» Олександра Лобана, варто звернути увагу, що пропонує вам фірма. Серйозні підприємства надають весь спектр послуг: від заміру, складення кошторису до достав-ки та встановлення.

Також, аби купити дійсно якісну продукцію, поцікавтеся, чи є на неї відповідний сертифікат. Це документ, який підтверджує, що продукція якісна і відповідає вимогам стандартів. У сертифікаті відповідності зазначається термін його дії, назва підприємства-виробника, його адреса, назва продукції, на яку виданий сертифікат, зазначені нормативні документи, яким вона повинна відповідати, назва лабораторії, де проводились сертифікаційні випробування.
Вдалого вам вибору!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.