У вересні Франківськ вперше приймав міжнародний фестиваль короткого метру 3:4. На міжнародну конкурсну програму фестивалю організатори отримали аж 1076 заявок (на українську – ще 57), з яких було було відібрано більше 60 стрічок для перегляду франківською аудиторією.
На фестивалі були представлені фільми з України, Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, США та багатьох інших країн, пише Репортер.
Перемогли в конкурсній програмі ігрові короткометражні стрічки – SQUISH від бельгійського режисера Ксав’єра Серона та Leopolis night від українського режисера Нікона Романченка. Переможців обирало журі в складі Марини Вроди (режисерки та володарки Золотої пальмової гілки), Філіпа Сотниченка (режисера та засновника організації “СУК / Сучасне Українське Кіно”) та Івана Бліндара (актора Франківського драмтеатру).
“Чудова подія, особливо для нашого міста. Тішуся, що якоюсь мірою доєднався до цього фестивалю. Вдячний за можливість познайомитись із багатьма людьми кіно та переглянути світові картини. З нетерпінням чекаю на наступний фестиваль”, – прокоментував свою участь Іван Бліндар.
Однак вибір журі не всім глядачам здався виваженим. Художник Анатолій Звіжинський, який також відвідав фестиваль, написав на своїй сторінці в Фейсбуці наступне:
“Усі фільми переможці кінофесту – про підліткові проблеми дорослішання. Дивний вибір журі, мали б вирости з того періоду.”
“Наступного року буде набагато більше дискусій і обговорення кіно, – поділився планами на майбутнє один з організаторів фестивалю Олександр Гойсан. – Особисто мене найбільше зачепила дискусія за участі режисерів Яреми Малащука та Філіпа Сотниченка. Це було дуже живе обговорення в живому просторі. Хочеться, щоб такого було більше.”
Окрім кінопоказів, фестивальна програма включала низку освітніх подій, наприклад, акторські воркшопи від Соломії Кирилової та Івана Бліндара. Організатори обіцяють, що фестиваль короткого метру 3:4 стане щорічною подією у Франківську.
Фестиваль проходив на Палаці Потоцьких та 63 Котельно-Зварювальному заводі. Його придумав Олександр Гойсан та залучив до команди кураторку франківської галереї «Асортиментна кімната» Аню Потьомкіну та молоду кіноакторку Соню Слюсаренко. Разом вони заручилися підтримкою СУК («Сучасного українського кіно») та ГО «Кінокомісія Івано-Франківська», а згодом отримали грант від громадського ресторану Urban Space 100. Окрему подяку організатори висловлюють Ресторації Мулярових, яка гостинно пригощала журі та запрошених експертів.
Comments are closed.