Розваги

Чому на принтері не друкуються картинки, а ось текст – без проблем?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Багато власників принтерів стикалися з такою ситуацією – їх пристрій не відчуває проблем при видачі текстових відбитків, але ось картинки ні в яку не хоче друкувати. Як пожартував один з клієнтів, який приніс свій апарат на ремонт: мій принтер – занадто діловий, щоб друкувати всякі там зображення. Йому рахунки, накладні та договори на значні суми подавай. А картинками нехай всякі МФУ займаються! У чому ж причина підвищення «ступеня діловитості» друкувального пристрою? Насправді існує цілих 7 причин такого досить поширеного явища. Давайте познайомимося з кожної з них.

Чорнила, будь ласка, і побільше!

Перше, що потрібно зробити в такій ситуації – подивитися, наскільки витрачений ресурс картриджа. Зробити це можна самостійно, якщо передбачена можливість візуально оцінити кількість чорнила, або програмним способом. У разі, коли чорнила залишилося менше 50% від початкового об’єму, варто звернутися в центр заправки картриджів для поповнення ресурсу картриджа.

Справа в тому, що безліч моделей оснащені спеціальними чіпами. Вони не тільки блокують друк при отриманні певного числа відбитків. Але і при низькому рівні чорнила в картриджі обмежують здатність принтера друкувати, якщо завдання зажадає значних витрат ресурсу. Природно, що зображення або фотографії при друку вимагають підвищеної витрати чорнила.

Дозволений друк лише чорним кольором

В налаштуваннях друкувального пристрою може бути встановлено обмеження на кольоровий друк. Така можливість існує в ряді моделей з метою заощадити більш дорогі кольорові барвники. У цій ситуації необхідно безпосередньо на принтері або за допомогою комп’ютера змінити задані параметри і дозволити використання кольорових барвників. Інформація, як це зробити для конкретної моделі, обов’язково розміщена в інструкції до апарату.

Програмні неполадки

Не можна виключати варіант, що друк неможливий через проблеми в програмі, в якій відкрито зображення, і звідки файл направляється на друк. Після натискання відповідної кнопки, що відправляє картинку на принтер, важливо подивитися, чи правильно вказана його модель.

Можна виконати такі нехитрі маніпуляції:

  • Відкрити зображення в іншій програмі.
  • Видалити, а потім встановити останню свіжу версію використовуваної програми.
  • Відкрити картинку в браузері і спробувати роздрукувати його звідти.
  • Скористатися іншим аналогічним ПО.

Битий файл зображення

Звичайно, кажуть, що за одного битого двох небитих дають. Але це зовсім не той випадок. Досить часто трапляється, що файл зображення (особливо скачаний з Інтернету) міг бути пошкоджений або переданий неправильно. Можна повторити його скачування або отримати на свій ПК ще раз. Також не варто забувати про необхідність перевірки файлів із зовнішніх джерел за допомогою антивірусного ПО. Крім того можна перевірити збіг формату файлу зображення з тими, які підтримуються вашим принтером або МФУ.

Проблеми з друкуючою головкою

Більш неприємна ситуація, коли джерелом проблеми є друкуюча головка. Навіть якщо вона просто забруднилася, багато пристроїв здатні повністю блокувати друк, або обмежити деякі функції. Багато принтерів можуть повністю або частково заблокувати функцію друку. Так що, якщо утруднений прохід фарби навіть одного кольору через сопла і сопла ПГ, цього цілком достатньо для відмови апарату виконувати свою роботу. Друкуючу головку принтера цілком можна прочистити самостійно.

Проблема з драйверами

Досить часто впоратися з подібною проблемою допоможе оновлення драйверів друкувального пристрою. Завантажити їх можна з сайту виробника вашого принтера. Важливо правильно вибрати модель, а після оновлення драйверів перезавантажити комп’ютер або ноутбук.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.