Розваги

Сьогодні християни східного обряду святкують Петра і Павла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
12 липня відзначають одне з найбільших християнських свят – День апостолів Петра і Павла. Як його святкували наші предки й чого не можна робити у це свято.

Гуцули вважали добрим знаком, коли свято Петра і Павла припадало на середу, — тоді слід було чекати гарного року. Від цієї прикмети виникла приказка: «Не усе в середу Петра, а є в інчу днину», пише Репортер.

Свято Петра дуже шановане серед українців. До цього дня білили і ошатно вбирали хати, образи прикрашали свіжими рушниками, підмазували долівку, білили та розмальовували піч. До церкви йшли у святковому одязі, дівчата плели вінки з волошок і маків.

Петро й Павло вважалися покровителями скотарів, тому до свята для пастушків обов’язково пекли мандрики (мандриґи) із сиру.

В народі вважають, що апостолам потрібно молитися для зцілення від безумства та лихоманки.

У це свято рибалки моляться про успіх в рибній ловлі святому Петру, який вважається їхнім покровителем.

Апостолу Павлу моляться про процвітання бізнесу, а апостолу Петру – про благополуччя, заступництво в справах і про здоров’я.

Дівчата в цей день гадають на свого обранця. 

Потрібно зібрати 12 різних рослин, покласти їх під подушку, закривши очі сказати: «Дванадцять трав з різних полів, дванадцять юнаків! Хто суджений-ряджений, мені покажися і на мене подивися »

Також дівчата в день Петра і Павла «завивали берізку». Для цього на молодій березі вибирали три гілки, сплітали їх в косу, і загадували бажання, повторюючи при цьому: «В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!». Завивали гілочки зазвичай червоною стрічкою і міцною травою. Через три дні дівчата знову приходили до берези і дивилися – якщо коса не зів’яла і не розпустилася, то бажання збудеться. Березову косу після ворожіння обов’язково розпускали.

Вважають, хто в ніч на Петра-Павла не спатиме, той щасливим і здоровим весь рік буде.

Також існують прикмети про погоду пов’язані зі святом Петра і Павла.

Якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий.

Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз.

Що не можна робити в цей день?

У свято не можна їсти ягоди і фрукти, зібрані в нинішньому році. Вважається, хто не послухався цього правила, накликає на себе біди і недуги.

В цей день забороняється вінчатися – нічого доброго це не принесе.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.