Політика

Запитай у влади (12.08.2010)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ірена Кліщ, менеджер:– Нещодавно всі члени моєї сім’ї одночасно захворіли. Симптоми були однаковими: нудота, діарея, висока температура. Це можна було б списати на харчове отруєння, але пізніше я почула такі ж історії від багатьох своїх знайомих. Якщо воно так масово, то що це може бути – якийсь вірус чи може проблеми з водою після повені? Чому немає жодних офіційних повідомлень?

Лідія Сенюта, спеціаліст з педіатрії головного управління охорони здоров’я ОДА:
– Порівняно з минулими роками цьогоріч епідеміологічна ситуація в області є значно кращою. Навіть у 2008 році, коли був паводок, не було зростання таких захворювань. Коли є підстави для розвитку епідемії – стихійне лихо, паводок, ураган, що порушив системи водопостачання чи каналізації – лише тоді ми повідомляємо населення про якусь небезпеку. Якщо критичних моментів немає, то через пресу завжди доводимо до мешканців застереження. Робимо це планово.

Пережити один чи два дні кишкових розладів – неприємно. Якщо ті люди не поступили в стаціонар, то вони не були обліковані. Таких випадків чимало. Вірусні чи будь-які інші збудники, про які йшлося, передаються через брудні руки. Якщо людина дотримується елемен-тарних правил гігієни, то не повинна нічим заразитися.

Іван Рибачук, підприємець:
– Зараз люди повертаються з відпочинку в Європі, маючи в кишені євромонети. У наших обмінних пунктах цей дріб’язок (та навіть монети по 1 євро) приймають, м’яко кажучи, не дуже. Тож де можна спокійно обміняти євромонети і за яким курсом?

Надія Квоч, начальник відділу валютного контролю та ліцензування філії Нацбанку в Івано-Франківській області:
– Про таку послугу слід питати у великих банках. Нам не надають інформацію про те, який банк в Івано-Франківську приймає євромонети.

Тарас Шкрібляк, директор Департаменту операційних продуктів ВАТ «Плюс Банк»:
– Більшість банків не міняють металеві євро, бо це економічно не вигідно. Вартість зберігання, сортування цих грошей перевищують ті доходи, які банки можуть заробити на таких дрібних валютних операціях. Щодо приватних валютно-обмінних пунктів, то там можна здійснити цей обмін. Щоправда, за половину вартості.

Взагалі-то банки повинні міняти будь-які номінали євро за звичайним курсом, який встановлений того дня офіційно. Банк може не міняти валюту, яка пошкоджена, наприклад, порвана більше, ніж на один сантиметр, забруднена так, що не видно серійного номера, чи втратила більше 50 % своєї величини. В інших випадках банки просто зобов’язані здійснювати будь-яку валютно-обмінну операцію. Більше того, якщо в межах 15 хвилин клієнт звернувся з бажанням анулювати валютно-обмінну операцію, банк має задовольнити цей запит і повернути гроші.

Від редакції: Тож, як розуміємо, банки, які не міняють євромонети, вирішили це питання самовільно і внутрішньо. Якщо в нашому місті є банк, що здійснює таку валютно-обмінну операцію, просимо його відгукнутися. Редакція безкоштовно розмістить інформацію про таку його діяльність.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.