«Влада так сильно любить бізнес, що готова його в обіймах задушити», – якось пожартував голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Ця фраза так сподобалася підприємцям, що вони і досі її згадують. Аби потрохи виправляти таку думку, губернатор час від часу збирає форум «Влада і бізнес – партнери».
Чи вдасться йому вирішити проблеми підприємців – серйозне питання. Але поговорити таки є про що. На форум Вишиванюк запросив усе керівництво області, районів і міст: прокуратуру, податкову, пенсійний, санстанцію, МВС, МНС, КРУ, СБУ тощо. Усі дружньо мали вирішувати проблеми.
Володимир Логуш, який представляв прикарпатських підприємців-автомобілістів, критикував ради усіх рівнів, Податковий кодекс, згадав про пенсії, зарплати, недоотримання до бюджету. Згадав усіх і за все. А врешті вніс пропозицію створити фонд для допомоги дітям-сиротам і залучити туди кошти підприємців. Стосовно того фонду Михайло Вишиванюк елегантно «перевів стрілки» на міського голову Віктора Анушкевичуса. Той не розгубився і собі зробив те саме – відправив Логуша до свого заступника Любомира Слободяна. Мовляв, попрацюйте та внесіть пропозиції на виконком. Слободяна ніхто не питав.
Крім того, кілька підприємців поскаржилися на те, що вони переплатили 15% податку, які вже кілька місяців ніхто ніде не зарахував. У ході дискусії, яка виникла, виявилося: представники податкової, пенсійного та соціальних фондів цю проблему знають, але допомогти ніяк не спроможуться. Голова ДПА області Віктор Рахміль попросив Михайла Вишиванюка поставити питання на контроль і зобов’язати усіх, і його теж, вирішити цю проблему.
Голова ГО «Комітет підприємців Івано-Франківська» Ігор Метлюх багато говорив про проблеми ринків, вартість оренди місць, непрофесійність чиновників міськвиконкому та відсутність концепції розвитку міста. «Управління архітектури мало б розробити зразок типової архітектурної малої форми для ринків, – сказав Метлюх, – щоб була зручною для підприємців та мала гарний вигляд. Ще треба розробити план реконструкції ринків. І головне – розписати, коли і за чиї кошти це мало би бути реконструйоване».
Також Ігор Метлюх вніс пропозицію – після закінчення договорів з підприємствами оголосити конкурс і однією з умов зобов’язати його переможця зробити реконструкцію МАФу за свій кошт. За що знизити підприємцям орендну плату. Віктор Анушкевичус і його відправив до Слободяна. «Нам ще дуже багато треба зробити, щоб навести порядок на ринках, – сказав мер. – Адже у 2006 році ми прийняли одне із перших рішення щодо встановлення правил торгівлі на ринках. І якщо хтось їх не виконує, то для цього є контролюючі органи. Якщо потрібно прийняти ще одне рішення сесії міськради чи міськвиконкому, то ми це зробимо».
Підприємці критикували як уряд, так і владу на місцях. Хтось наводив конкретні випадки, хтось узагальнював. Говорили дві години, але виглядало, що не всі виговорилися. Бо їх багато і проблем у них немало. А вислуховують їх не так часто. Закінчився форум обіцянками: вирішать та з’ясують. Як завжди, зрештою.
Comments are closed.