У Івано-Франківському університеті права ім. короля Данила Галицького понад 110 представників 30 навчальних закладів і наукових установ країни взяли участь в III всеукраїнській конференції „Особливості формування законодавства України: філософсько-правові, історичні та прикладні аспекти”.
Така конференція традиційно щороку відбувається у березні.
„Хоча Україна є незалежною понад 20 років, але ми й досі говоримо про формування нашого законодавства. У нас існують застарілі нормативні документи, нормативні акти, які безсистемно змінюються, тому ці проблеми треба обговорювати як в колі науковців, так і в колі практичних працівників. Усі проблеми в рамках однієї конференції ми не вирішимо, але говорити про цю проблематику треба. Кожна конференція закінчується резолюцією і свої пропозиції ми відправляємо як законодавчим органам, так і практичним працівникам. А усі матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику”, – розповідає проректор з наукової роботи вузу Олександр Острогляд.
Одним з учасників конференції став професор кафедри філософії, теорії і права Національного університету „Львівська політехніка” Михайло Кельман. За його словами, якщо ми сьогодні прагнемо жити в державі, в якій забезпечене гідне життя, то нам потрібні якісні закони, добрий юридичний інструментарій нормо-проектного правотворчого процесу. І цей масив нормативно-правових актів повинен бути спрямованим насамперед на людину. Адже здебільшого право у нас розуміли, як засіб сили, насильства, примусу і лише регулювання суспільних відносин. А сьогодні право потрібно розуміти, насамперед, як явище свободи, справедливості, рівності і, звісно, як юридичне явище.
Comments are closed.