Політика

Треба готуватися до довгої війни в Україні – генсек НАТО Столтенберг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидкого припинення війни в Україні не буде війна. Тому Альянс має готуватися до тривалого конфлікту.

“Більшість воєн тривають довше, ніж це очікувалося, коли вони тільки починаються”, — цитує DW слова Столтенберга в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke. Тому, додав він, «ми маємо готуватися до тривалої війни в Україні», пише NV.

Треба готуватися до довгої війни в Україні - генсек НАТО Столтенберг

Ми всі бажаємо швидкого миру. Але водночас ми маємо визнати: якщо президент Зеленський та українці перестануть воювати, їхньої країни більше не буде. Якщо президент Путін і Росія складуть зброю — у нас буде мир, — зазначив Столтенберг.

Глава НАТО також висловив упевненість, що Україна колись приєднається до альянсу.

Немає жодних сумнівів, що Україна врешті-решт буде в НАТО, — сказав він.

Столтенберг підкреслив, що після завершення війни Україні потрібні будуть гарантії безпеки: «Інакше історія може повторитися».

Читайте: Від музичних подій до волонтерства. Як девʼять друзів заснували фонд «Порт Франківськ», що закриває мільйонні збори

Мирна угода не повинна слугувати для Росії перепочинком, щоб вона потім знову напала. Ми не можемо більше дозволити Росії ставити під загрозу безпеку в Європі. Немає жодних сумнівів, що Україна зрештою буде в НАТО, — зазначив генсек.

На саміті НАТО у Вільнюсі цього липня лідери НАТО підтвердили, що Україна може приєднатися до Альянсу, якщо буде виконано певні умови. Утім країни-члени не окреслили ані чітких умов, ані термінів запрошення та вступу, яких вимагав Київ.

Також під час саміту країни G7 в рамковій угоді-декларації задекларували обіцянку про майбутні гарантії безпеки Україні.

Читайте: Нацгвардієць «Добрий день». Володимир Гождяк з Прикарпаття – про ліс, війну та АГС

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.