Політика

«Свобода» показала зуби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого вівторка понад п’ять годин Івано-Франківська міська рада вносила зміни, виправляла та обговорювала власний регламент. Це при тому, що перед тим депутати вже тричі начебто погоджували проект.

Спершу – на депутатському клубі, а потім ще двічі вносили правки уже «по ходу», готуючись до сесії. Як результат – з останнім проектом рішення не всі були ознайомлені.

Зокрема, депутат від «Третьої сили» Юрій Соловей попросив перенести розгляд, мовляв, ніхто не може, сидячи в залі, перечитати та опрацювати 64 статті регламенту. На це йому «свободівець» Віталій Голутяк відповів, що усе розглядалося на депутатському клубі, «а якщо хтось його не відвідував через те, що знімався у телешоу, то це його проблеми». (Нагадаємо, днями Соловей повернувся зі зйомок передачі «Без мандата»).

Загалом, депутати зробили дуже багато правок до регламенту. Далеко не з усіма поправками був згідний міський голова Віктор Анушкевичус. Перший конфлікт між депутатами й мером стався, коли зачепили тему прийняття на роботу та звільнення керівників комунальних підприємств. Поправка належала «Фронту змін», але «Свобода», як зрештою й інші фракції, її підтримала. Депутати хотіли затверджувати призначення спершу на профільній комісії, а далі – на сесії міської ради. Мер був категорично проти. Посилався на те, що це незаконно та обмежує його повноваження, які дав йому закон про місцеве самоврядування. Він навіть назвав це провокацією й закладанням конфлікту.

Натомість, депутат від «Фронту змін» Сергій Борзов зазначив, що конфлікт заклав сам мер. Згадав Анушкевичусу про те, що той одноосібно назначив керівником «Водоекотехпрому» особу, яка не має жодного стосунку до Івано-Франківська. Врешті депутатам довелося трохи поступитися і вони виписали рішення про те, що комісія має право рекомендувати, заслуховувати чиобговорювати як призначення, так і звільнення. Проте останнє слово залишається за міським головою.

Крім того, депутати добряче обмежили діяльність виконкому. Відтепер не виконком, а рада буде затверджувати регламент для виконавчого комітету. Це,пояснювали обранці, зробить виконком прозорішим і застереже від того, щоб він не перетворився на місце кулуарного розподілу пільг і благ.

Також депутати тепер слідкуватимуть за кожним рішенням, які прийматимуться на виконкомі. Відтак, копії рішень отримає кожна депутатська комісія. Ця пропозиція, щоправда, викликала обурення працівників депутатської кімнати, які говорили між собою про те, що тепер вони тільки переводитимуть папір.

Але «Свобода» від свого не відступила, чим продемонструвала, хто в хаті господар. Так стало зрозуміло, чому свободівці дали можливість мерові сформувати такий виконком, як він хотів. Адже вони все одно матимуть можливість впливати на всі його рішення.

Ще «Свобода» спершу пропонувала, але потім відмовилася від пропозиції, надавати слово простим людям (не депутатам) 31 голосом. І проголосувала таки за пропозицію Володимира Чорноуса від «Третьої сили», в якій йшлося про те, щоб слово давати третиною депутатських голосів (20).

До речі, для висвітлення роботи міськради регламентом передбачене створення прес-служби ради та її інтернет-сторінки. Це питання, звісно, ще буде регламентуватися відповідним положенням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.