Політика

Облрада має голову

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого четверга відбулася перша сесія обласної ради шостого демократичного скликання. Найголовніша інтрига – обрання голови.

Всі вони різні

Засідання сесії розпочалося із виступу голови обласної виборчої комісії Олега Пилип’юка. «На виборах до обласної ради обрано 114 депутатів, – розпочав він свою доповідь. – Кількість мандатів розподілилась таким чином: «Свобода» – 18, «Батьківщина» – 16, «Наша Україна» – 15, «Фронт змін» – 13, Українська партія – 12, Партія регіонів – 11, Народна партія – 9, Українська Народна Партія – 5, Партія «Відродження» – 5, УРП «Собор» – 4, Народний Рух України – 3, «УДАР» – 2, партія «За Україну» – 1».

Охарактеризував Пилип’юк раду і за віком. Так, за його словами, шість депутатів мають 30 і менше років, 25 депутатів – віком від 31 до 40, 34 депутати – від 41 до 50, 42 депутати – від 51 до 60, а сім депутатів – від 61 до 70. Наймолодшим є 24-річний свободівець Олег Загурський, а найстаршим представник «Батьківщини» Дмитро Захарук, 1940 року народження.

«Приємно відзначити і те, що у раді є вісім жінок», – заявив Пилип’юк. Хоча зазначимо, що кількість представниць слабкої статі у раді зменшилася, адже у попередньому скликанні їх було дванадцятеро.


Колишній та теперішній губернатори перемовляються. Сич задумався

Один на один

Кандидатів на посаду голови обласної ради було двоє. Свободівця Олександра Сича висунув квартет демократичних сил («Свобода», «Наша Україна», «Батьківщина» та «Фронт Змін»). Його опонентом став депутат від Партії регіонів Зіновій Митник. Міністра охорони здоров’я висунула Українська партія.

«Я найвище ставлю принципи добра, честі, справедливості, – заявив у представленні Сич. – І якщо громада довірить мені керувати обласної радою, то власне на цих принципах я і буду будувати свою діяльність. Сповідую ідеологію українського націоналізму, яка передбачає, що найвищою цінністю є добро нації».

Зіновій Митник під час свого виступу зазначив: «Нам треба робити велику роботу заради розвитку краю і на його зміцнення. Сьогодні є можливість налагодити співпрацю як з Кабінетом Міністрів, Верховною Радою, так і з Адміністрацією Президента. І якщо ми цей ланцюжок зв’яжемо, то потягнемо того плуга, який перед нами стоїть».

На підтримку Митника виступив сам голова ОДА Михайло Вишиванюк. «Мені особисто імпонує великий патріотизм Олександра Сича, – наголосив він. – Але я хотів би, щоб депутати зрозуміли просту річ – всі ті питання, які стоять перед областю, потрібно вирішувати цивілізованим шляхом. І ми ніколи їх не вирішимо, якщо будемо одною рукою показувати дулю Києву, а другою просити гроші».

Потім розпочалося голосування. Кожен із депутатів отримував бюлетень та розписувався за нього. Приготували і кабінку, адже голосування по ідеї мало бути таємним. Але не всі нею скористалися.

Виглядало, що напередодні партії, які висунули Сича, домовилися про свій спосіб голосування. Адже у їхніх рядах є люди, які залежні від ОДА в силу займаних посад. Тож до столика, де видавали бюлетені, депутати підходили із ручками напоготові і робили відмітку привселюдно. Проти такої схеми з іншого кінця залу запротестував Роман Струтинський, керівник апарату ОДА та депутат від УПН, мовляв, де ж тут демократія. На що Сич відповів – хто б про демократію говорив, а депутати хай голосують, де хочуть, це їхнє право.

У той же час попередньо підраховував голоси свободівець Василь Попович, член лічильної комісії. Він стояв біля скриньки, куди вкидали бюлетені, та придивлявся, навпроти якого прізвища стоїть позначка.

Далі підрахунок, кандидати нервували. Але не довго. Скоро Попович посміхнувся у бік команди «за Сича» і кивнув головою. Стало ясно – хто новий голова.
Ще за кілька хвилин голова тимчасової лічильної комісії Олександр Левицький підтвердив це вголос – підраховуючи бюлетені за кожного з кандидатів. Тож Олек-сандр Сич отримав 68 голосів, Зіновій Митник – 46.

Після присяги Сич подякував Всевишньому, «що має таку ласку і такий хрест», своєму попереднику Ігорю Олійнику, голові ОТВК Олегу Пилип’юку та громаді Івано-Фран-ківщини.

Привітав його і Михайло Вишиванюк. «Ви отримали велику відповідальність, – сказав він. – Якщо раніше ви приводили під стіни обласної ради людей, то від тепер вам треба буде виходити до них».


Віктор Анушкевичус на результат чекає разом з регіоналами

Перші кроки

Та на цьому сесія свою роботу не закінчила. Адже на порядку денному було ще обрання заступників. Сич «віддячив» за підтримку і запропонував на посаду першого заступника голови депутата від «Батьківщини» Василя Гладія, на крісло заступника «нашоукраїнця» Остапа Дзесу, а на голову постійної бюджетної комісії члена «Фронту змін» Володимира Шкварилюка.

За них також відбулося таємне голосування. Під кінець виявилося, що чотирьох депутатів у залі немає. А голова лічильної комісії Олександр Левицький заявив, що з відведеного часу на голосування залишилася ще одна година, то ж мусять чекати. Адже якщо завтра хтось із цих депутатів заявить, що йому не дали можливості проголосувати, результат визнають недійсним. Вихід знайшли – до відсутніх депутатів Левицький телефонував на мобільний і по гучномовцю запитував, чи не будуть вони оскаржувати рішення.

Тож у підсумку «за» пропозицію Сича проголосувало 79 депутатів, проти 26 депутатів, 5 бюлетенів визнали недійсними та ще 4 – невикористаними.

Депутатська самоволка Сичу не сподобалася. «Якщо депутату потрібно покинути сесію, то він зобов’язаний повідомити про це голову або секретаріат, – заявив він. – В іншому разі – це грубе порушення».

Під кінець обласна рада прий-няла звернення до центральних органів влади, в якому засудила проект податкового кодексу і підтримала мітингуючих підприємців. Хоча воно і викликало жваве обговорення, але здобуло абсолютну підтримку – 110 «за».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.