Політика

Мешканці Букачівської громади створили Карту розвитку і чекають від влади виконання обіцянок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вже другий рік поспіль регіональне представництво Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в Івано-Франківську співпрацює з Букачівською територіальною громадою Івано-Франківської області.

Минулого року координатори Ініціативи спільно з мешканцями у рамках проєкту «Активна Громада: Задай курс владі», створили документ під назвою Карта розвитку Букачівської громади. Це програмний документ, що містить перелік пропозицій від усіх охочих мешканців, які висловили свою думку щодо основних напрямів розвитку Букачівської громади, пише Репортер з посиланням на пресслужбу організації.

Формування Карти розвитку громади відбувалося напередодні передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року. Вона була своєрідною можливістю мешканців заявити про те, що вони хочуть бачити у громаді, чи що має бути зроблено у громаді протягом наступної каденції депутатів і селищного голови. Зі свого боку депутати мали можливість скористатися цими пунктами та включити їх до своїх передвиборчих програм.

Як все відбувалось

«Відверто кажучи, непросто» – пригадує регіональна координаторка Ініціативи, кандидатка економічних наук Ірина Серняк. – Івано-Франківська область ввійшла у фазу затяжних карантинів і карантинних обмежень через ріст захворюваності на COVID-19. Відповідно інформування про збір пропозицій до КРГ відбувався на сторінці Ініціативи у соціальних мережах, Фейсбук-групах Букачівської громади та шляхом розсилання електронних повідомлень тим громадянам, з якими активісти Ініціативи працювали до карантину. Пропозиції збирали за допомогою гугл-форми”.

За її словами, далеко не кожен мешканець громади мав вдома комп’ютер чи смартфон, а серед тих, що мали, не всі вміли користуватися такими онлайн застосунками, пропозицій багато не надходило. Поширити інформацію серед мешканців дуже допомогли працівники Букачівської селищної ради.

Загалом за 2,5 місяці близько 60 мешканців внесли свої побажання у цей документ. Учасників не обмежували. Тож, були такі, які внесли одну пропозицію, і такі, які внесли 14-15 пропозицій.

Що в Карті

Сформована карта містить вісім розділів,: Стратегія розвитку громади, Майно громади, Медицина, Освіта, Культура, Благоустрій, Комунальні послуги та Транспорт. Кожен розділ складається від одного до трьох пунктів. Загалом у карту увійшло 15 пунктів, які мешканці вважають першочерговим завданням для вирішення новообраною місцевою владою.

Найбільш повторюваним пунктом, який вносили мешканці, – це ремонт доріг і тротуарів. Також часто зустрічалася пропозиція забезпечити міську лікарню технікою для рентгенодіагностики, УЗД, флюорографії, а також, щоб була можливість проведення загальних аналізів. Ці пропозиції першими ввійшли в Карту розвитку.

Що було далі

Сформована Карта розвитку Букачівської громади була оприлюднена на сторінці Ініціативи у мережі Фейсбук, а також розсилалася на офіційні сторінки місцевих рад і особисто тодішнім кандидатам у депутати для ознайомлення. Кандидати мали можливість підписати Карту, що означало їх згоду докласти всіх зусиль до виконання внесених пунктів при обранні в депутати селищної ради. Частина кандидатів усно погодилися з вимогами мешканців і обіцяли сприяти їх виконанню, але офіційно не підкріпили свої наміри підписами. Так само цього поки що не зробили новообрані депутати ради. На відміну від них,  голова громади, Олександра Вітер-Любевич, підписала напрацьовану громадянами Карту розвитку Букачівської громади.

Білоберізка ставить на афини. Мешканці громади організували кооператив зі збору ягід (ФОТО)

Після цього активісти регіонального представництва ВІ «Активна Громада» в Івано-Франківську почали інтенсивно працювати з небайдужими мешканцями Букачівської громади, включаючи представників місцевого самоврядування та депутатів. Протягом 2021 року провели близько 40 різних активностей:  онлайн зустрічі, де розповідали про процес формування Карти розвитку, ще раз обговорювали її пункти, дискутували, шукали шляхи вирішення проблем, ділилися успіхами тощо. Також мешканці на тренінгах вчилися як здійснювати моніторинг та оцінювання виконання Карти розвитку Букачівської громади. А ще – проводили відкриті онлайн бесіди з представниками місцевої влади щодо ходу виконання карти.

Що маємо станом на сьогодні

Карта розвитку Букачівської громади виконується дуже швидкими темпами. Станом на сьогодні практично всі пункти перебувають у процесі виконання. Є такі, що вже виконані частково або навіть перейшли у категорію системної роботи. Так, наприклад, розділ «Медицина» вже частково виконаний. Так, лікарня отримала УЗД-апарат завдяки одному із благодійних фондів, а щодо придбання рентген-апарату наразі тривають тендерні закупівлі. Також в планах цього року закупівля обладнання для проведення аналізів.

Звичайно, що часткове виконання окремих пунктів Карти розвитку не вирішує тих проблем, які спонукали мешканців вносити ці пункти у Карту, зокрема, це стосується «ремонту доріг громади», «прокладення тротуарів» та «зовнішнього ремонту з утепленням садочка та бібліотеки».  А пропозиція мешканців громади «облаштувати внутрішній туалет у школі села Вишнів» має низьку ймовірність виконання, оскільки через малу кількість дітей школа може невдовзі взагалі закритися.

Карпати чекають прориву. Що не так з туристичними магнітами на Франківщині (ФОТО)

Незважаючи на це, влада у громаді прислухається до громадян і створює всі можливості, щоб люди були почутими. Адже лише налагодивши партнерські відносини на лінії «влада-громада», можна робити великі зміни на благо громади.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.