Політика

Корупціонери та безгосподарники

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як з ними боротися, вирішували на виїзній колегії ОДА, яка відбулася минулої суботи у Косові.

Закон зв’язує руки

Оскільки 1 липня у дію вступив закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», питання про його реалізацію в нашій області винесли на засідання колегії.

Міні майстер-клас для чинов­ників провів Мирон Дмитрик, головний і єдиний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції ОДА. «Тепер державним установам заборонено приймати пожертви і благодійну допомогу, – наголосив Дмитрик. – Три мішки цементу на благоустрій будинку ОДА просто так вже не отримаєш». Також державним службовцям заборонено отримувати дарунки від підлеглих. Від сторонніх – можна. Якщо той подарунок коштує не більше, ніж половина мінімальної заробітної плати. І має бути якийсь привід – день народження чи щось подібне. «Коньяк за довідку – це вже отримання неправомірної вигоди», – зазначив він.

Кого зловили на корупції – на час проведення розслідування відсторонюють від роботи, підтвердиться – обов’язково звільняють. «Встановлено значні штрафи, за отримання неправомірної вигоди у розмірі до 85 гривень штраф 850 грн. і більше, – наголосив доповідач. – Фактично зрівняно у покаранні тих, хто бере, і тих, хто дає». Плюс корупціонерів записуватимуть у єдиний державний реєстр.

Далі потрактувати закон губернатор запросив прокурора області Миколу Гошовського. «Ментальність наша ще не готова до цього, – наголосив той. – Треба добре у ньому розібратися». Не жартувати закликав і губернатор та дав доручення головам РДА провести у районах навчання по змісту закону.

Найбільше присутніх спантеличило питання, яке задав із залу один селищний голова: «Ми стільки зробили за допомогою спонсорів, як то тепер буде виглядати. Я це почув і вже нічого не хочу робити». Прокурор зазначив, державним органам та органам місцевого самоврядування справді заборонено отримувати спонсорську допомогу. Разом з цим існує закон про благодійність. Але як то все точно трактувати, поки що сказати не готовий.

Що це перешкоджає працювати не лише сільським головам і головам РДА, але й губернатору, признав і Вишиванюк. «На одному із засідань ради регіонів ми піднімемо це питання, аби були внесені пояснення, або ж поправки, – наголосив він, – бо виходить, сиди і нічого не роби».

Крапку у дискусії поставив народний депутат Василь Чуднов. Мовляв, тільки но телефонував до Києва одному із розробників закону. Той сказав, що про проблему знають і зараз комітет готує поправку. У залі прошуміло: «Перше голосують, а потім дивляться».

Миша – найбільший звір

Винесли на колегію і питання розвитку мисливства на Прикарпатті. Начальник управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак доповів, сьогодні в області є 35 користувачів мисливських угідь, 15 – підприємств управління, яке він очолює, ще 8 – українського товариства мисливців і рибалок, решта приватні. І всі збиткові.

Чого так, потрактував Вишиванюк: «Це означає, що цієї галуззю у нас абсолютно ніхто не займається. От був я у Хорватії, бачив їхнє мисливське господарство – 28 тисяч гектарів лісу і 3 млн. марок чистого прибутку в рік. А недавно був у Португалії, хвалюся, що у нас тут Карпати, ведмеді. Мене питають, чи можна на полювання приїхати. І тут я задумався, а куди?».

Голова ОДА зазначив, маємо в області кілька добрих господарств, але всі вони приватні. «А ті, що знаходяться в держлісгоспі, у товаристві мисливців і рибалок, там скоро треба буде на плакатах показувати звірів. У Надвірнянському районі все перебили, у Галицькому – хіба миша найбільший звір. Цій безгосподарності має прийти край», – наголосив він.

Край виглядатиме ось як. Успішні господарства працюватимуть і далі. Решту лісів мають розкріпити і віддавати у користування на конкурсній основі.

Віник все ще чекає

Про безгосподарників, але вже інших, говорив заступник голови ОДА Руслан Гусак. Він доповідав про підсумки місячника з благоустрою. Для початку відзначив кращих. Серед районів – Снятинський, серед міст – Івано-Франківськ, а серед сіл Старий Лисець Тисменицького району. А от найбільш запущеними Гусак назвав Делятин Надвірнянського району та село Чортовець Городенківського. «Поки що пропоную обмежитися усним попередженням, а якщо не виправлять ситуацію вручити ганебні віники», – сказав він.

Та поки що вручення віників найгіршим, як і грошових нагород – найкращим, вирішили відкласти. До грудня. Аби подивитися, чи справді ґаздують, а чи поприбирали раз на рік і то за вказівкою згори.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.