Політика

Центрові голови

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Попри те, що вибори закінчилися десять днів тому, українці відходитимуть від них ще довго. Нова мітла, як кажуть, по-новому мете. Інша справа, що далеко не всі райцентри мають нові обличчя – у половині з них голови не помінялися.

Результат виборів можна оцінювати по-різному. З одного боку, можна припустити, що голови міст і селищ працювали добре, тож люди довірили їм головувати знову. З іншого – «старим» керівникам і перемагати легше, бо мають адмінресурс. Якщо розчаровані виборці-небюджет­ники можуть взагалі не піти на вибори, то адміністрація, освітяни, медики – мусять…

Отже, повторно виграли вибори Василь Онутчак (Яремче), Ігор Насалик (Калуш), Володимир Гаразд (Долина), Зіновій Андрійович (Надвірна), Орест Трачик (Галич), Зенон Макота (Болехів) і Богдан Клабан (Богородчани). До речі, останній працюватиме на цій посаді вже вчетверте. А от у Снятині, Верховині, Тисмениці, Рогатині, Коломиї, Городенці, Косові, Тлумачі та Рожнятові з’явилися нові обличчя.

Відстояли крісло

Найочікуванішими були результати виборів у Калуші та Яремче. Обидва міські голови добре відомі у області тим, що мають гарні зв’язки з Києвом і можуть дати собі раду з господаркою. Наприклад, Ігор Насалик найбільше прославився тим, що в кілька разів помножив бюджет міста, добився надання статусу зони надзвичайної екологічної ситуації та пролобіював виділення мільйонів із Кабміну на вирішення деяких проблем Калуша. Він висувався від Української партії, яку сам і очолює, та отримав результат, про який можна лише мріяти – 91 %. За його ж єдину конкурентку Ольгу Сікору від «Батьківщини» проголосували трохи більше за 5 %. Нині подейкують, ніби вона й сама розуміла, що із самого початку не мала жодних шансів…

Василь Онутчак, висуванець «Нашої України», мав двох опонентів, утім, також отримав переконливу більшість голосів – понад 70 %. До цього він працював на посаді неповний термін, адже Яремче мало проміжні вибори, після того, як їхній колишній мер Микола Палійчук став головою ОДА. Загалом, Онутчак продовжив справу Палійчука: розвивав туризм, залучав інвесторів. До речі, щойно Онутчак виграв вибори, у місцевих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що він обіцяє спорудити у Яремчі міні-електростанцію та збудувати аквапарк.

У Надвірній Зіновій Андрійович, висуванець УНП, теж отримав блискучий результат – 60 %. Головний його опонент – «свободівець» Євген Басюк – програв вибори навіть попри те, що у Надвірній багато говорили про дерибан землі та звинувачували в цьому міського голову з депутатами. Однак, із комуналкою Андрійович працював доволі багато, і, припустімо, що саме позитивні кроки у ЖКГ дали йому право на другий термін.

Доволі очікуваними стали вибори у Долині. Володимиру Гаразду, висуванцю Української партії, вдалося перемогти серед дев’яти кандидатів у мери. А опоненти були разюче різні, як за віком, так і за ідеологією. До речі, знаємо, що в ніч перед виборами ТВК ледь не зняла Гаразда із перегонів. Проте, не вистачило одного голосу. Його найбільший конкурент – начальник фонду держмайна в області, висуванець СПУ Микола Присяжнюк – програв Гараздові з різницею в 10 %.

У Галичі вдруге став головою Орест Трачик, який висувався від Партії промисловців і підприємців. Цього разу в райцентрі було шість кандидатів. Правда, один зняв свою кандидатуру ще до виборів. Трачик переміг з величезним відривом, набравши півтори тисячі голосів. «Срібний призер» Іван Цибух отримав уп’ятеро менше – 300.

А в Богородчанах на крісло голови претендували аж 11 кандидатів. Проте, самовисуванець Богдан Клабан (у селах і селищах можна було висуватися самостійно, без партії) переміг своїх конкурентів з нормальним відривом і вчетверте став головою. Слід зауважити, що Клабан працює на цьому місці уже десять років (з 2000 року). Правда, перший термін у нього був коротким – лише два роки – тоді Богородчани мали проміжні вибори.

Тепер – мери

У Тисмениці на виборах з відривом у кілька сотень голосів переміг висуванець партії «Відродження» Богдан Дарчин. Він довгий час був генеральним директором хутрофірми «Тисмениця», а останні кілька років – почесним головою «Тикафер­люкс MPV». Його попередник Ярема Галига, який двічі головував у райцентрі, кажуть, результатів не визнає, а тому планує подавати до суду. Нагадаємо, що для Галиги суд – справа звична. Ще донедавна він був відсторонений від виконання службових обов’язків через звинувачення у зловживаннях під час повені. Довго судився і через добрих адвокатів уник покарання. І що цікаво, не розчарувався та знову пішов на вибори.

У Верховині головою став висуванець «Батьківщини» Василь Мицканюк. Свого часу він працював заступником голови РДА з економічних питань, а донині був помічником народного депутата Віктора Тарана. Претендентів на посаду було аж десять. До речі, всі стояли до перемоги, ніхто навіть і не думав знімати свою кандидатуру. Попередник Мицканюка, ставленик УНП Іван Сумарук, пропрацював верховинським головою приблизно 20 років та зайняв лише восьме місце.

У Тлумачі «старий» голова на вибори не йшов, проте кандидатів на цю посаду і без нього було достатньо – 11 штук. Виграв Володимир Коржиньовський від «Фронту змін». Його опонент з «Батьківщини» Мирослав Романюк не добрав понад 170 голосів.

Рожнятівським головою став Василь Мацевко від УНП. Він виграв у дев’яти інших кандидатів. Його попередник Роман Федоренко на виборах мав не надто великі шанси, відтак не потрапив навіть у трійку лідерів.

У Городенці також змагалися дев’ять кандидатів. Роман Осидчук виграв вибори із 26 %. А його реальний опонент і, крім того, попередник Степан Яворський отримав 19 %.

У Снятині вибори виграв Анатолій Шумко з «Батьківщини». Крім того, що він переміг Віталія Бецу (друге місце), він виграв ще й у десятка інших кандидатів.

В Рогатині тепер головуватиме представник «Свободи», депутат районної ради Володимир Гусак. А в Косові – викладач Інституту управління природними ресурсами Микола Фокшей. Його попередник Володимир Пітеляк опинився на останньому п’ятому місці.

Невеличку «коломийку мала Коломия. Попри те, що попередній голова міста Юрій Овчаренко участь у виборах не брав, кандидатів вистачало – 15. Правда, троє до виборів не дійшли, знявши свої кандидатури. Втім, між двома претендентами – старшим уповноваженим в особливо важливих справах відділу внутрішньої безпеки ГУБОЗ УМВС України Любомиром Глушковим («Фронт змін») та Ігорем Слюзаром (УНП) – виникла різниця у кілька десятків голосів. Відтак, рішенням суду мером став Слюзар.

Отже, усі райцентри Прикар­паття отримали голів. А якими вони (голови) будуть, час покаже. Не вчуємося, як прийдуть нові вибори. Тоді їх знову оцінять виборці.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.