Політика

В сквері біля ратуші обрізали дерева (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні розпочалися роботи над встановленням пам’ятного знаку першій українській церкві в Івано-Франківську, яка була збудована ще у с. Заболоття. (Нагадаємо, мсто Станіславів утворилося на місці двох сіл: Заболоття та Княгинин).

За словами головного архітектора міста Володимира Гайдара (одного з авторів пам’ятника, який взявся за цю справу ще до призначення на посаду) спершу роботи на конкурс подали двоє претендентів. Перший — скульптор Степан Федорин, другий — авторський колектив за участю ковалів.

«Ковалі планували зробити цю роботу у рамках фестивалю, а скульптор теж бачив цей пам’ятник виконаним з чорного металу та великих металевих пластин, — каже Гайдар. — Тому, вони вирішили об’єднати свої зусиллі, представивши на конкурс один спільний макет».

Жодних іконографічних та графічних зображень тієї церкви не збереглося. Але відомо, що вона була розташована приблизно там, де стоїть зараз синагога. Тобто дуже близько від місця, де поставлять пам’ятний знак.

«Оскільки немає конкретних матеріалів, де вона стояла і як виглядала, то ідея полягала у тому, щоб зобразити ілюзію, абстрактне зображення, — розповідає Володимир Гайдар. — Відтак зараз у макеті можна побачити, що з різних точок є натяк на силует. І тільки в одній точці можна побачити образ дерев’яної церкви того часу. Його взято із взірців церков тих часів, і показано силуетом, повітряною моделлю».

Отже, висота знаку не буде перевищувати 2,2 м. Це будуть чотири перехрещені пластини, які заходять одна в другу. У плитах будуть отвори, в які вішатимуть дзвіночки. За ідеєю кожен дзвіночок буде виготовлений іншою майстернею, іншим ковалем… Скоріше за все, каже Володимир Гайдар, на святі ковалі повісять кілька дзвіночків, а решту будуть допрацьовувати та вішати впродовж року.

На цей пам’ятник у міському бюджеті передбачено 40 тис. грн.

Крім того, є ідея влаштувати там джерело. Тобто зробити артезіанську свердловину, щоб звідтіля текла питна вода. Проте, кошти у бюджеті на це не виділені. Відтак якщо цю ідею втілять, то скоріше за все, це буде за меценатські кошти.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.