Політика

У Коломиї 20 сімей не можуть справити новосілля у своїх квартирах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вибори до органів місцевого самоврядування по всій Україні призвели до відчутних змін, а от в Коломиї взагалі склалася унікальна ситуація. Вперше в історії Коломиї до складу виконавчого комітету увійшло 23 особи. Ця кількість, напевне, найбільша в Україні. Маємо надію, що досвідчений керуючий справами виконкому Андрій Грицан зможе об’єднати усіх його членів спільною метою – працювати задля процвітання Коломиї. Нагадаємо, що кандидатуру пана Грицана депутати Коломийської міської ради затвердили без суперечок.

Стосовно такого великого складу виконкому пан Грицан сказав: «У жодному скликанні не було 23 чи 19 осіб у виконкомі, найбільше на моїй пам’яті – 15 осіб. Сказати зараз, добре це чи погано, я не можу. Робота покаже».

У робочому порядку проголосували одноголосно за низку винесених на засідання питань: затвердили директора школи №2 М. Симчича, заслухали звіт про роботу Центру зайнятості директора В. Глаголюка. М. Грицан розповіла про нововведення, які чекають освітянську галузь з нового навчального року, узгодили склад 17 комісій при виконкомі і дорадчих органах, ознайомилися з умовами конкурсу «Кращий підприємець, організація», який проводиться вперше.

Одним з питань виконавчого комітету було оформлення права власності на об’єкт нерухомого майна за адресою С. Бандери, 53, звернення забудованого обслуговуючого кооперативу «Ліга-2». Керуючись положенням про фонд соціально-економічного розвитку міста, як зазначив міський голова, цьому кооперативу необхідно було внести певну суму, а оскільки цього зроблено не було, то Ігор Слюзар просив членів виконкому відмовити кооперативові в оформленні права власності на квартири. Таким чином, понад двадцять сімей перебувають у невизначеності і чекають на новосілля напередодні нового року.

Будинок зданий в експлуатацію відповідно до постанови Кабміну, на підтвердження здачі будинку в експлуатацію видано сертифікат відповідності ОК «Ліга-2». Оскільки будинок зданий в експлуатацію, свідоцтво про право власності на цей будинок видається не кооперативу, а членам кооперативу, які сплатили внески. Для того, щоб оформити право власності, тимчасове положення про реєстрацію права власності, видане органами БТІ, свідчить, що членам кооперативу потрібно подати до міської ради сертифікат відповідності, заяви і довідку про сплату пайових внесків. Підстав для відмови у видачі громадянам права власності взагалі немає. Коломия завжди «вирізнялася» на теренах Прикарпаття і сьогодні ми маємо ситуацію, коли люди стали заручниками конфліктної ситуації, яка виникла між міською радою та юридичною особою ОК «Ліга-2». Чому власники квартир перебувають зараз у такій ситуації – пояснити не може ніхто. Згідно з українським законодавством мешканців не можуть зобов’язати сплатити пайовий внесок, а отже міська влада залишає 20 сімей без родинної оселі безпідставно.

Люди, маючи всі необхідні документи, не можуть отримати документи про право власності на свої квартири, хоча ОК «Ліга-2» забезпечила і виконала всі необхідні умови для отримання права власності. Чому за законні права люди мають боротися з владою? Чому слово Закону для деяких чиновників нічого не варте?

Представник кооперативу Ігор Ільчишин у своєму виступі на засіданні виконавчого комітету обґрунтовано довів незаконність та абсурдність суми, яку вимагає міська рада.

Земельна ділянка, на якій зараз збудовано будинок, була викуплена у її безпосередніх власників, а не взята у міста. Люди, які там мешкали, відселені згідно з чинним законодавством, будинок збудовано відповідно до норм, але чомусь, коли справа дійшла до здачі будинку, влада нарахувала 518 тисяч гривень за землю. Вивчивши проект договору, запропонованого міською радою, представники кооперативу з’ясували, що окремі його положення не відповідають чинному законодавству України. Зокрема, розрахунок суми пайового внеску здійснено на підставі прогнозованого середньорічного показника опосередкованої вартості спорудження житла в Івано-Франківській області, в той час, як у частині 5 статті 27-1 Закону України «Про планування і забудову територій» зазначено, що «величина пайової участі… розраховується від загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта». Також нормою частини 6 статті 27-1 ЗУ «Про планування і забудову територій» встановлено обмеження розміру пайової участі: «Встановлений органом місцевого самоврядування розмір пайової участі замовника не може перевищувати граничного розміру пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів». Згідно із законом граничний розмір пайової участі не може перевищувати 10% загальної кошторисної вартості.

«Кошторисну вартість будинку занизили вдесятеро», – сказав Ігор Слюзар. Окрім того, міський голова знову дозволив собі непоправне свавілля і заявив: «Навіть якщо ми будемо рахувати згідно з законом – ми все одно не приймемо цю суму». Це свідчить про те, що закон для нашого міського голови – ніщо, а правила та суми тепер буде встановлювати особисто голова міста? Цікаво, навіть якщо все законно, то для Ігоря Слюзара все одно не прийнятно.

Звернулися до Закону «Про планування і забудову територій», де говориться про кошторисну вартість. Тут лише одна стаття, яка регулює це положення, стаття 27-1: «величина пайового внеску замовника визначається згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж…»

Щоб мене не звинувачували у заангажованості та упередженості, я вдалася за допомогою та роз’ясненнями до немісцевих фахівців.

Конфліктна ситуація, за словами практикуючого юриста Лесі Попадинець зі Львова, виникла у зв’язку з тим, що положення, яке використовує Коломийська міська рада не відповідає закону, оскільки після того, як воно було прийняте і почало діяти, були внесені зміни до законодавства України у 2008 та 2009 роках. Однак зміни до місцевого положення не вносилися, а ті, що були внесені у 2009 році, не відповідають діючому законодавству. Нормативні акти органів місцевого самоврядування після змін законодавства мають приводитися у відповідність.

Запитала і про випадок з ОК «Ліга–2», на що пані Леся відповіла: «Нарахування суми пайових внесків в 5–10 разів перевищують граничні розміри, а це свого роду – поле для корупції, оскільки таким чином є можливість для своїх рахувати у меншу сторону, а чужим виставляти завищені рахунки. У випадку конкретно Коломиї, Коломийська міська рада застосовує Положення про цільовий фонд соціально-економічного розвитку міста Коломиї, яке суперечить статті 27-1. Що найголовніше: «щодо сплати пайового внеску міська рада може сперечатись із обслуговуючим кооперативом «Ліга–2», але до чого тут люди? Двадцять сімей мають повне право на отримання права власності на свої квартири», – безапеляційно заявила юрист.

Оксана Островська,
Коломийські ВІСТИ

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.