Політика

У Франківську визначали, якою має бути галицька еліта (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора в Івано-Франківську відбулася зустріч галицького дискусійного клубу «Митуса». Разом із модератором проекту Володимиром Павлівим зі Львова приїхали громадський діяч, підприємець Ярослав Рущишин та львовознавець Ігор Мельник.

Поговорити на тему, як створити нову галицьку еліту, також прийшли письменник Володимир Єшкілєв, керівник БФ «Солідарність» Андрій Микитин, громадський діяч Руслан Коцаба, політологи, депутати, представники «Просвіти» та інші.

А почалася дискусія із провокативної тези Володимира Павліва, який сказав що у нас еліта відсутня в принципі. Обґрунтував він це тим, що стара еліта була винищена, виїхала чи зникла, і нема ані можливості, ані сенсу її реанімовувати. А з часом, на його думку, сталася підміна понять. «З приходом радянської влади було затавроване все що було елітою, як чуже, закупанське і вороже, — сказав Павлів, — натомість створювалася робітничо-селянська інтелігенція».

Наступна підміна понять, вважає Павлів, сталася у перебудовний період. Тоді з’ясувалося, що елітою є люди, які або приймають рішення, або можуть впливати на їх прийняття. Він вважає, що справжньою елітою є ті, хто приймають рішення і беруть на себе відповідальність за наслідки цих рішень. «А такої еліти у нас нема в принципі, — сказав Павлів, — ні в Галичині зокрема, ні в Україні взагалі».

Опонував йому Ігор Мельник. «Не можна говорити, що в нас взагалі немає еліти, — сказав він, — у нас просто є великий дефіцит на владну та політичну еліту. Натомість у нас є еліта іншої форми: творча еліта, підприємницька еліта, навіть еліта з народу».

Так, на думку Мельника, щоб бути елітою не обов’язково мати вищу освіту. Мовляв, для цього достатньо бути добрим майстром. Як приклад він навів людину, яка може побудувати без жодного цвяха церкву. Інша справа, що цих людей треба вчасно помітити і використати на користь народу.

До теми:

Галицький дискусійний клуб «Митуса» засновано у лютому цього року. З того часу раз на місяць вони роблять дискусії на різні теми штибу «Чим нині є Галичина?», «Роль жінки в галицькому суспільстві», «Стан галицької родини» тощо.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.