Політика

Ошуканство в галузі позик припинять на державному рівні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Антимонопольний комітет України оштрафував ПП «Капітолій» на одну гривню за поширення оманливої реклами щодо послуг з надання грошових позик.

Розслідування показало, що ПП «Капітолій» вводило споживачів в оману, розповсюджуючи неправдиву рекламу «спрощеної» процедури отримання позики на купівлю житла, автомобілів, побутової техніки тощо у 36 містах України. Після ознайомлення з цією рекламою у споживачів складалося враження, що позику можна отримати одразу, під мінімальні відсотки, з можливістю виплати боргу протягом 15 років.

Як з’ясував Комітет, договір позики між споживачем та підприємством насправді дуже об’ємний, надрукований дрібним шрифтом та є складним за змістом для людей без юридичної чи економічної освіти. А більшість споживачів цієї послуги є пересічні громадяни.

Процедура виглядає фактично так. Після підписання договору із ПП «Капітолій» позичальник стає учасником групи. Громадянин щомісяця сплачує чисті внески за рахунок яких формується фонд групи, який використовується для надання позики. Додатково за участь у цій групі громадянин сплачує певну суму грошей.

Право на отримання позики в учасника групи виникає лише після того, як фонд групи стає достатнім. Причому питання, хто з учасників отримує позику, вирішує підприємство.

Також учасник повинен заключити договір на позику, поручительство, заставу, страхування об’єкта застави. Крім того, встановлено, що термін дії договору може бути тривалим, конкретна ж дата надання позики підприємством не визначена.

Разом з цим, громадяни, які зрозуміли, що введені в оману, фактично не мали можливості повернути свої кошти. Це підтверджується зверненнями потерпілих, що були надані Комітету МВС України.

Комітет зобов’язав ПП «Капітолій» припинити порушення.

Голова Комітету Олексій Костусєв зазначив: «Антимонопольний комітету України і я особисто не допущу ошуканства українських родин шляхом розповсюдження оманливої реклами. Для того, аби не потрапити до таких фінансових капканів, людина повинна дуже уважно читати всі документи та звертати увагу на текст, який написаний дрібним шрифтом, адже частіше за все – головна інформація знаходиться саме там. Також потрібно звертати увагу на всі деталі, які можуть не відповідати дійсності».

Про ситуацію, що склалася, Комітет листом повідомив Кабінет Міністрів України із пропозицією вирішити порушене питання на законодавчому рівні. «Комітет ініціював внесення змін до законодавства щодо ліцензування на ринках фінансових послуг, аби взагалі уникнути таких ситуацій в майбутньому», – повідомив Голова Комітету.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.