Політика

Небезпеки свята

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На носі Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію. Та розважатися треба з розумом, бо запальне святкування може скінчитися абсолютно непрогнозовано.

Новий рік – це феєрверки, хлопавки, вогні й ялинки. Зокрема новорічні красуні, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться. Щоб ялинка приносила тільки радість, встановлювати її потрібно не вище 2 поверху у приміщенні, яке має не менше 2 евакуаційних виходів. Приміщення, де встановлена новорічна красуня, повинне бути забезпечене 3-5 справними 5-кілограмовими порошковими вогнегасниками і шерстяним покривалом. Виходи і коридори повинні постійно триматись вільними. Потрібно організувати чергування відповідальних осіб на період свята.

Ялинку слід закріпити на стійкій основі на віддалі не ближче одного метра від печей, килимів, гардин. Для освітлення ялинок використовуйте електролампи напругою не вище 12 вольт, не можна використовувати несправжні й несертифіковані електричні вироби. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння) її треба терміново відключити. Не дозволяйте дітям підключати гірлянди і світлові шнури, не розміщуйте гірлянди в дитячій кімнаті; не розбирайте ввімкнені гірлянди, не намагайтеся їх самостійно ремонтувати або переробляти; бережіть кімнатні електрогірлянди від контакту з водою, що може призвести до короткого замкнення та пожежі; при підключенні до електромережі бажано використовувати стабілізатор напруги.

Категорично забороняється застосовувати для прикрашення ялинок не просочені вогнетривким розчином вату, марлю, целулоїдні іграшки. Використовувати бенгальські вогні, феєрверки, свічки та хлопавки, користуватися відкритим вогнем.

Слід звернути особливу увагу на використання піротехнічних засобів. На жаль, піротехніка не завжди якісна і, буває, що не відповідає вимогам, які висуваються до неї.

Купуючи піротехнічний виріб, зверніть увагу:

  • на упаковку, яка не повинна мати жодних пошкоджень;
  • перевірте термін придатності виробу;
  • перевірте наявність інструкції по використанню (російською або українською мовами);
  • мають бути вказані способи безпечного поводження і використання;
  • мають бути вказані вікові вимоги до покупця.

Здійснюючи покупку, обов’язково попросіть у продавця документ, який підтверджує якість піротехнічних виробів, що продаються: сертифікат якості.

Також запам’ятайте основні правила поводження з найпоширенішими із піротехнічних виробів:

  • навіть звичайну хлопавку не можна спрямовувати в обличчя або на освітлювальні прилади;
  • не можна застосовувати її поблизу полум’я свічок або розжарених спіралей;
  • дітям можна використовувати хлопавки лише у присутності дорослих;
  • забороняється носіння піротехнічних виробів в кишенях, тримання за гніт і носіння без упаковки;
  • не можна розбирати піротехнічні вироби;
  • піротехнічний виріб ручного запуску повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути покинути небезпечну зону;
  • бенгальські вогні не можна застосовувати поблизу легкозаймистих і горючих речовин.

При використанні салютних установок головне – це дотримання інструкції. Для запуску цих феєрверків потрібна рівна, тверда поверхня (не в приміщенні, а на вулиці), вільна від будівель і АЗС (не ближче, ніж 100 метрів) площа, відсутність дротів та нахилених над піротехнічним пристроєм гілок дерев. А ще треба пам’ятати, що в кожному феєрверку закладено певний «сценарій». І якщо сталася якась затримка – у жодному разі не зазирайте туди, аби перевірити, що там відбувається. Запускаючи окремі ракети, пам’ятайте, що паличку, до якої кріпиться піротехнічна частина, не треба встромляти в землю чи сніговий замет! Це стабілізатор, який забезпечує вертикальний політ ракети. Стабілізатор треба вставити в трубку, яка повинна бути в комплекті.

Щоб з вами не трапилося лиха, візьміть за правило серйозно та чітко дотримуватися інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні іграшки. Тільки тоді поводження з піротехнікою буде в радість і не принесе шкоди.

Р. Дмитришин
методист навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.