Політика

На Прикарпатті знайшли чотири кандидатури на “чудеса України”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чотири замки Прикарпаття є учасниками акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» — це Раковецький, Чернелицький, Пнівський та Галицький замки.

Основна мета проекту — своєрідна інвентаризація, опис усіх замків, фортець та палаців України, аналіз сучасного стану збереженості цих пам’яток, розкриття історико-культурного потенціалу і встановлення перспектив залучення у музейно-екскурсійну, готельну і туристичну сфери.

Кінцевим результатом проведення акції буде розробка комплексної стратегії підтримки, реконструкції та відновлення архітектурно-історичних пам’яток за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також коштів приватних осіб.


ДОВІДКА. Про проект «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Історія ідеї:

У багатій історико-архітектурній спадщині України визначне місце належить пам’яткам оборонної та палацової архітектури – замкам, фортецям та власне палацам. За історичними даними понад 3000 оборонних споруд нараховувалося в Україні колись. Скільки їх сьогодні не знає достеменно ніхто. Всі вони перебувають у віданні різних державних міністерств чи відомств або ж часом взагалі поза сферою впливу держави. Такий стан справ сприяє тому, що ні науковці, ні громадськість України не має чіткого розуміння щодо поточного стану та загальної маси таких пам’яток. І чи не станемо ми в скорому часі останнім поколінням, що має нагоду ними милуватися.

Саме тому, організаційний комітет прийняв рішення присвятити 2010 рік своєрідній інвентаризації, опису всіх замків, фортець та палаців України і оголошує початок наступного етапу акції «7 чудес України» – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Мета:

Метою проведення акції є складення замково-палацової карти України та ґрунтовний аналіз сучасного стану збереженості пам’яток, розкриття їх історико-культурного потенціалу та встановлення перспектив залучення у музейно-екскурсійну, готельну й туристичну сфери. Кінцевим результатом проведення такої акції Микола Томенко визначає розробку комплексної стратегії підтримки, реконструкції та відновлення архітектурно-історичних пам’яток за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів, а також коштів приватних осіб.

Оргкомітет визначив, що об’єктами для участі у конкурсі можуть бути: замки – укріплене житло доби середньовіччя з оборонними, господарськими, культовими та іншими будівлями; фортеці – укріплений оборонний пункт з міцними капітальними спорудами; палаци – велика будівля, призначена для проживання знатних родин та пов’язана з конкретними історичними подіями. До участі в акції не прийматимуться будівлі величної архітектури, що мають громадське або культурне призначення (палаци культури, спорту, дітей і юнацтва тощо).

В результаті проведення акції будуть обрані 7 чудесних замків (фортець, палаців) України і 7 замків (фортець, палаців), які знаходяться під загрозою швидкої руйнації та зникнення.

Акція проходитиме в декілька етапів:

І етап (березень 2010 р. – травень 2010 р.) – оголошення початку акції та прийняття пропозицій щодо її учасників.

ІІ етап (травень 2010 р. – вересень 2010 р.) – представлення областями своїх номінантів, організація прес-турів. Напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні 27 вересня 2010 року відбудеться визначення 21 фіналіста акції.

ІІІ етап (жовтень 2010 р. – грудень 2010 р.) – визначення переможців акції шляхом експертного та Інтернет-голосування.

Незмінними організаторами акції залишаються – Фонд Миколи Томенка «Справедлива країна», Державна служба туризму і курортів України, Національна радіокомпанія України, телеканал «ICTV», УНІАН та численні засоби масової інформації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.