Політика

Малярчук і Прохаська читатимуть у потягах на Варшаву

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 26 грудня, в потягах “Південно-Західної залізниці” напрямку Київ-Варшава-Київ стартував незвичайний культурний проект “Книжкові мандри”, пише gazeta.ua

Ініціатива Польського Інституту в Києві надасть можливість пасажирам впродовж місяця читати в дорозі твори українських письменників: Тані Малярчук, Наталки Сняданко, Сергія Жадана і Тараса Прохаська. Усі четверо — лауреати престижної Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві.

“Хто з нас не любить подорожувати потягом із книгою чи газетою в руках? Читати і розширювати горизонти уяви — найкраще заняття у довгій дорозі, — говорить директор Польського Інституту у Києві, голова журі премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського 2013 Ярослав Ґодун. — Саме тому ми вирішили потішити пасажирів добіркою творів кращих письменників”.

Книги з творами будуть розміщені у кожному купе, читати їх можна безкоштовно. Родзинкою проекту стануть твори польських авторів, перекладені українською мовою, а також “польський” номер часопису “Критика”, присвячений новим соціальним та мистецьким практикам у Польщі.

“Південно-Західна залізниця” завжди з радістю підтримує подібні ініціативи, адже це не тільки приємний сюрприз для пасажирів, а й допомога розвитку вітчизняної літератури, — сказав заступник начальника залізниці Сергій Горілей. — У наших пасажирських поїздах вже проводилися літературні читання, тож співпраця митців і залізничників поступово стає доброю традицією. Атмосфера подорожі залізницею, особливо міжнародного сполучення, коли їхати потрібно довго, сама запрошує до читання. Тож ми сподіваємося, що такий сервіс припаде до душі нашим пасажирам. Південно-Західна магістраль зі свого боку докладе всіх зусиль, аби така чудова акція пройшла вдало та сприяла зміцненню міжнародної співпраці”.

До теми 

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована у 2007 році Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві, щоб підтримати молодих українських літераторів. Кожні два роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.