Політика

Дозволено голосування вдома без підтверджуючого документа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як передає УНІАН, для голосування за межами виборчої дільниці виборець НЕ повинен надавати документа, який підтверджує, що той не може пересуватися самостійно. Таке рішення було прийнято 4 січня на засіданні ЦВК.

З цього питання на засідання ЦВК було винесено два проекти рішення. Зокрема, член ЦВК Жанна Усенко-Чорна у своєму проекті рішення пропонувала, щоб виборець, який подає заяву про голосування вдома, надавав довідку з лікарні на підтвердження факту нездатності самостійно пересуватися. Ж.Усенко-Чорна також пропонувала, щоб при включені у списки для голосування в день виборів дільнична комісія вимагала від виборця підтвердження органу ведення реєстру про те, що виборець не має іншої виборчої адреси. За пропозицію Ж.Усенко-Чорної проголосували лише шестеро членів ЦВК, п’ятеро утримались та троє голосували проти.

Альтернативний проект рішення з цього питання вніс член ЦВК Олександр Шелестов, в якому передбачалася норма, що виборець для голосування вдома НЕ повинен подавати до дільничної комісії жодних підтверджуючих документів. При цьому О.Шелестов наголошував, що згідно із законодавством, дільнична виборча комісія повинна самостійно перевіряти факт нездатності самостійно пересуватися виборцем.

За прийняття цього рішення проголосували 8 членів ЦВК, 4 – «проти» та двоє утримались.