Політика

До Дня Героїв коломийські ветерани ОУН-УПА отримають по 300 грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Коломиї вже відзначили День героїв. І хоча його ще офіційно не визнали державним святом, на захід зібралося багато люду, а головне – молоді. Урочиcта хода середмістям відбулася під синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами та з портретами героїв України.

Свято Героїв – це день пам’яті усіх тих українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив щороку, 23 травня, відзначати День героїв. До здобуття Україною незалежності урочистості в цей день відбувалися підпільно.

У Коломиї з нагоди Дня героїв відбулася урочиста академія та панахида біля пам’ятника Степанові Бандері.

Почесний громадянин міста Коломиї Дмитро Гриньків виступив перед громадою і, зокрема, сказав: «Пам’ять про героїв потребує в нинішній час не тільки вшанування, але й глибокого вивчення і осмислення їхніх подвигів і продовження їхньої справи в умовах сучасності. Лише такий підхід може надихнути молоде покоління продовжити українські визвольні змагання».

По обидва боки біля пам’ятника Степанові Бандері посадили одвічний символ України – калину. Один кущ посадили представники міської та районної влади, а другий «герої нової доби» – сотенний УПА Мирослав Симчич, політрепресований Дмитро Гриньків, отець Зиновій Карась, голова Коломийської міської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Янкевич та засновник Коломийської станиці «Пласт» Любомир Грабець.

Урочиста хода за участю представників міської і районної влад, молоді та громадськості пройшла середмістям. На чолі колони коломийські пластуни несли портрети героїв України різних часів – княгині Ольги, Богдана Хмельницького, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, В’ячеслава Чорновола.

Для кожного українця цей день особливий. Ігор Кічак, політрепресований, колишній підпільник ОУН наголосив: «Я вважаю героями тільки тих, хто загинув за волю України. Я відбув у таборах 18 років і не вважаю це героїчним».

Голова спілки художників «Ко-ло-ми-я» Емілія Бережницька була дуже емоційною та відзначила, що цим разом зібралося багато люду відсвяткувати День героїв. «Мені вперше здалося, що ожила Україна. Це все було щиро, просто, аж хочеться, щоб було постійно так. А головне, щоб молодь долучалася до таких заходів», – сказала мисткиня.

Міськрайонні урочистості продовжилися вже в Народному домі. Там відбулася святкова академія, а водночас на стадіоні «Юність» з нагоди свята влаштували спортивні змагання.

«Цьогоріч урочистості відбулися на найвищому рівні», – зазначила членкиня громадської ради Ольга Вітенко. «Для мене це дуже велике свято. Хотілося б подякувати і міській владі, і всім, хто долучився до цього свята. Особливо радісно, що у святкуваннях взяла участь велика кількість молодих людей. На жаль, Україна чи не єдина нація, яка донедавна не знала своїх героїв, і зараз душа радіє від того, що я бачу молодь, що вона вчиться шанувати своїх героїв, так як це повинно бути», – наголосила пані Вітенко.

До речі, цьогоріч коломийські ветерани ОУН-УПА отримають разову грошову допомогу (300 гривень) до Дня героїв. Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради, де члени виконкому проголосували «за» одностайно.

Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.