Сьогодні на сесії обласної ради голова тимчасової контрольної комісії облради із сприяння у підготовці та проведенні виборів Анатолій Дронь розповів про численні порушення, які існували як до початку виборчого процесу, так і під час нього.
До початку виборчого процесу, сказав Дронь, було багато порушень, які стосувалися підкупу виборців. Однак комісія цього не аналізувала. А от з початком передвиборчих перегонів розпочалася ще й брудна агітація.
Він згадав про те, що проти деяких кандидатів у депутати друкують матеріали із провокативним змістом, розклеюють листівки, створюють «клони». Нагадав про те, що жеребкування по включенню кандидатур до дільничних комісій на деяких округах робилося із значними порушеннями. Окремо зупинився на тому, що під одним і тим же ім’ям до складу дільничних комісій подавали своїх представників з десяток різних партій («Руська єдність», «Ліберальна партія України», «Козацька Українська партія», «Руський блок», Партія регіонів, «Народна партія», «Союз. Чорнобиль. Україна», «Народна екологічна партія», «Молодіжна партія України», «Партія вільних демократів» і т.д.).
«Одна людина подає подання від 11 до 16 штучно-створених суб’єктів виборчого процесу, – сказав Анатолій Дронь. – Нехтуючи законодавством, керуючись невідомо ким і чим порушуються вимоги Законів та Конституції України… То про яку справедливість може йти мова, якщо члени окружних виборчих комісій, під змахом однієї руки голосують за протизаконні рішення?».
Дронь підсумував, що органи прокуратури оперативно не реагують на оприлюднену у ЗМІ інформацію про подачу «клонів» та «двійників». «Вибори проходять, а життя залишається, – підсумував Анатолій Дронь. – Прикарпатці через ЗМІ будуть знати своїх героїв – хто їм покращив життя».
Після цього виступило понад десять депутатів. Кожен з них розповідав свої приклади. Найбільше, як напевне і має бути прикладів навели ті, які самі кандидують до Верховної ради. Наприклад, голова обласної ради Олександр Сич показав газету, а у ній статтю під заголовком: «Олександр Сич: «З Донієм я познайомився в тюрмі». «Виявляється, я вже і в тюрмі сидів», – прокоментував Сич.
А в. о. обласного прокурора Володимир Гаврюшенко на закиди про неналежне реагування відповів, що вони діють у межах чинного законодавства. «Дії територіальних виборчих комісій оскаржують ся або в суді, або у вищестоящих комісіях, – сказав він. – І органи прокуратури до цього не мають відношення. А от по тих випадках, де будуть порушення, які є в компетенції органів прокуратури, ми будемо реагувати».
Врешті обласна рада підготувала звернення до Центральної виборчої комісії, Президента України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою вжити заходів щодо забезпечення проведення в Україні демократичних виборів.
Comments are closed.