Погляд

Сергій Мельник: «Ми зробимо все, щоб взимку люди були з теплом»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Директор ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» Сергій Мельник – про підготовку до зими, ступінь готовності підприємства до холодів і плани на найближче майбутнє.

Мельник

– Пане Сергію, на якому етапі підготовка вашої компанії до нового опалювального періоду?

– На сьогодні ми вже виконали 60 % від запланованих ремонтно-профілактичних робіт на котельні й тепломережах. Замінили 1200 м трубопроводів, на черзі – ще понад 400 м. Уже завершено роботи із заміни аварійних ділянок тепломереж на вулиці Мельника – там ремонт був найбільшим. Також замінили ділянки мережі на Чорновола та Лепкого. На фінальному етапі – ремонтні роботи на Сорохтея. Розпочали – на вулицях Коновальця, Січових Стрільців, Ребета. Паралельно з «підземними» роботами наші фахівці будуть відновлювати пошкоджену ізоляцію на повітряних трубопроводах, що дозволить суттєво зменшити тепловтрати. Також проводимо профілактичні роботи на котельні, готуємо обладнання до роботи в опалювальний період.

– Що ще треба встигнути до холодів?

– Найближчим часом плануємо встановлення будинкових лічильників тепла. Наразі очікуємо на першу партію – 51 штуку. Першочергово встановлюватимемо лічильники там, де є належні умови зберігання, закриті підвали, щоб їх елементарно не вкрали. Адже вартість одного приладу становить від 13 до 26 тис. грн. Роботи зі встановлення лічильників продовжимо і в опалювальний період. Загалом їх треба поставити понад 200.

– Нині суттєво впала платоспроможність споживачів. Якою є ситуація з боргами за тепло?

– На 1 серпня заборгованість становила понад 10 млн. Зокрема: 4 млн. 296 тис. грн. боргує населення за послуги з централізованого опалення; 1 млн. 229 тис. – заборгованість інших споживачів; 4 млн. 775 тис. грн. – бюджетні установи.

Нині маємо проблеми з розрахунками установ, що фінансуються з міського бюджету. Серед найбільших боржників – управління освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому (понад 3 млн. грн).

– Крім боргів, які ще проблеми виникають?

– Проблемними можу назвати безвідповідальних власників тепломереж, через яких страждають інші споживачі. До прикладу, «Український державний конструкторсько-технологічний інститут транспорту АПК», що на Незалежності, 46. Через його тепломережу отримують тепло музична школа № 2 і будинок Політосвіти. Торік ми мали тут серйозну аварію, цього року гідравлічні випробування також виявили порив, але реакції від керівництва інституту – жодної.

Щоб діти взимку були з теплом, ми запропонували обласній владі, на балансі якої перебуває ця будівля, підключити навчальний заклад напряму до нашої тепломережі, без горе-сусідів. Наша компанія готова виконати усі роботи безкоштовно, потрібні тільки матеріали. Наразі є перший крок – ми розробили й видали технічні умови на реконструкцію.

Сподіваємося, спільними зусиллями проблему буде вирішено вчасно.

– Питання нічийних мереж досі актуальне?

– Так, на жаль. Нині дуже гострою є проб­лема нічийних вводів у будинки. Людською мовою – це та труба, що з’єднує наші магістралі та внутрішньобудинкові тепломережі. Більшість із них є власністю територіальної громади Івано-Франківська і перебуває на балансі вже ліквідованих ЖЕО. По ідеї, вони мали бути передані на баланс комунальних підприємств – таких, як «Теп­локомуненерго» та ЄРЦ, але цього не сталося. Як правило, вони в аварійному стані. Часто нам і колегам із «Теплокомуненерго», щоб подати тепло, доводиться ремонтувати їх самостійно, власним коштом.

Також слід згадати ОСББ і ЖБК, які не спішать обслуговувати проблемні вводи в будинки, що знаходяться на їхньому балансі. До прикладу, ЖБК № 9, що є балансоутримувачем житлових будинків на Сорохтея, 37 і Коновальця 136Г, торік відмовилося ремонтувати проблемну мережу. Цьогоріч стан мереж тільки погіршився, це було встановлено під час візуального обстеження. Ми про це повідомили ЖБК, та жодних ремонтів вони поки ще не робили.

– А внутрішньобудинкові тепломережі ви взялися обслуговувати?

– У нас були перемовини з КП «ЄРЦ» щодо цього питання, ми навіть були готові взятися за обслуговування на правах підрядника, але спільної мови так і не дійшли. Тому СТЕК не обслуговує внутрішньобудинкові мережі нашого теплового району.

Нині, за законом, уся відповідальність за стан та експлуатацію цих мереж – на балансоутримувачах: КП «ЄРЦ», КП «Дирекція замовника», ОСББ.

Хочу звернути увагу мешканців, саме балансоутримувачі повинні проводити належну підготовку тепломереж централізованого опалення до опалювального періоду. Бажано робити це не в день подачі тепла, а заздалегідь – так, як робимо це ми на своїх мережах. Тож якщо у вас тече батарея, повітря потрапило у систему, або немає тепла у конкретній квартирі – звертайтеся до балансоутримувача, вартість цих робіт уже закладена у вашу квартплату.

– Якою є ситуація з автономним опаленням? Ваша компанія відключає від центральної тепломережі окремих споживачів?

– Дозволів на відключення одиничних квартир ми не видаємо. Згідно з законом, «відключатися» може тільки цілий будинок за згоди 100 % мешканців.

– Як на рахунок ошуканих клієнтів компанії «Екватор-ІФ», що обіцяла людям автономку «під ключ», натомість залишила їх з підроб­леними документами?

– У квітні, на прохання міської ради, як виняток, ми пішли назустріч ошуканим ПП «Екватор-ІФ» людям та погодилися надати дозволи на відключення від центрального теплопостачання семи споживачам. У постанові міськради окремим пунктом вказувалося, що список споживачів на відключення є вичерпним і не підлягає розширенню. Але 28 липня Івано-Франківська міська рада внесла зміни в попереднє рішення та збільшила список тих споживачів, яких потрібно відключити, ще на 10 осіб. При цьому викинула згаданий пункт про обмеження списку, фактично залишивши собі широке поле для діяльності – можливо, завтра його збільшать ще на 20, 30 або й на 100 осіб. Нам не зрозуміло, за якими критеріями розширювався список і чи всі споживачі дійсно є постраждалими від шахрайства ПП «Екватор-ІФ», чи це просто «кум-сват-брат», яким вирішили посприяти владні колеги. Такі дії міської влади не тільки суперечать чинному законодавству, а й порушують усі домовленості з нашою компанією, тож ми маємо намір оскаржувати їх в суді.

– Можете спрогнозувати, яким буде наступний опалювальний сезон?

– Те, що він не буде простим, можу сказати вже зараз. Проблема зношених мереж нікуди не ділася. Ще момент – внут­рішньобудинкові тепломережі, їхній стан викликає у нас побоювання. Сподіваємося, балансоутримувачі вчасно підготують їх до зими.

Зі свого боку, хочу запевнити наших споживачів – ми зробимо все, щоб цю зиму люди були з теплом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.