Погляд

Рік без сексу. П’ять речей, яким я навчилася, — американська письменниця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Американська письменниця Тара Блер Болл розповіла в колонці для PS I Love You про п’ять цінних уроків після року сексуального утримання. Текст зі скороченням переклала редакція НВ.

Коли мені було 22 роки, я зустрічалася з хлопцем — назвемо його Боб, який після другого арешту за п’яне водіння і двох місяців, проведених у в’язниці, став відвідувати збори анонімних алкоголіків.

Алкоголь — не те, чим я коли-небудь зловживала, але у мене була інша залежність. Залежність від сексу. […] Загалом, саме тоді я вирушила на збори анонімних сексоголіків, щоб відволіктися від власних почуттів і розібратися в своїх стосунках. Зокрема — з Бобом. […]

Природно, наші стосунки з Бобом довго не тривали.

[…] Знову самотня і з бажанням припинити замкнуте коло нездорової поведінки я вирішила послухатися поради доктора Патріка Карнса (автора книги «Із тіні: Розуміючи сексуальну залежність»), який пропонує 90-денне утримання від сексу і мастурбації.

Доктор Карнс вважає, що утримання перезавантажує нашу сексуальну систему. Багато з тих, хто залежний від сексу, роблять такі речі, які завдають шкоди їм самим, викликають сором і розходяться з їхніми моральними і етичними цінностями. Тому одним махом відмовитися від усіх аспектів такої поведінки — це рішучий крок. Насамперед назустріч милосердю до самого себе.

Я вирішила присвятити ці 90 днів утримання собі, тому що завжди порушувала обіцянки. Цей період утримання перетворився на 9 місяців без мастурбації і більше року без сексу.

Я не стану говорити, що це було легко, тому що це було б неправдою[.] Але я дізналася багато нового про себе і силу п’яти речей, які починаєш цінувати за рік сексуальної стриманості:

Сила тримати дані собі обіцянки

Я завжди погано справлялася з даними собі обіцянками. Просто тому, що завжди ставила себе на друге місце. Але ось що я зрозуміла, коли поставила себе в пріоритет — це робить мене набагато щасливішою і різносторонньою особистістю.

Сила часу

Час лікує все, правда? Кілька разів я була жертвою сексуального насилля, тому в мене були складні, нездорові стосунки з власним тілом ще до того, як я стала карати його поведінкою, яка не збігалася з тим, чого я насправді хотіла. Це стало змінюватися, після того, як завдяки стриманості, я стала ставитися до себе турботливо.

Також я зрозуміла, наскільки важливо дати собі досить часу, щоб пізнати людину краще. Занадто часто я занурювалася в те, що відбувається, не знаючи когось по-справжньому, обдурена моєю і його версією себе. Час дозволив мені пізнати людину краще і вирішити, чи достатньо він мені підходить / чи його я шукаю.

Сила побачень

Будучи в або на межі серйозних стосунків майже все своє життя, я майже ніколи ні з ким насправді не зустрічалася. Мій терапевт порадив, щоб я зустрілася з собою і саме це я і зробила.

Я водила себе в хороші ресторани. Ходила на самоті в кінотеатри. Одягала наряди, які мені подобалися, просто тому, що хотіла, а не тому, що сподівалася когось вразити. Спочатку почувалася невпевнено. Мені здавалося, що офіціанти думали про те, чому я одна, і засуджували за це. Здавалося, що глядачі в кінотеатрі сміялися з того, що прийшла одна, але я дозволила собі відпустити ці думки і нарешті я перестала переживати. Я зрозуміла, що іноді мені не потрібен хтось поруч, щоб робити ті речі, які я хочу.

Коли я знову стала зустрічатися з іншими людьми, я підійшла до побачень з тим же настроєм. Я стала зустрічатися для себе, вчилася розуміти, хто я та чого хочу. І якщо мені досить пощастило з партнером на цей раз, то так навіть краще.

Сила очікування

Очікування і напруга – сексуальні. Як дівчина, що раніше роздягалася на першому побаченні, я пропускала все це одним махом. Я зрозуміла, наскільки важливим є розвиток емоційного зв’язку і разом з тим, сексуальної уяви, коли чоловік розповідає про те, чим він захоплений і його так хочеться поцілувати.

Сила кордонів

Я вже говорила про це, але мої нездорові стосунки з тілом означали, що я так і не навчилася будувати кордони з самою собою, не те що з іншими. Я сама потребувала меж, не інша людина. І це не стіни, а чітко накреслені лінії. Тепер я знаю свої, і я знаю про межі іншої людини.

Кордони — це процес розвитку. Іноді мені доводиться розриватися між двома крайнощами, щоб знайти золоту середину, тому це те, чого я вчуся по ходу справи. […]

Самопроголошений рік без сексу був довгим, але це був корисний досвід, який багато чому мене навчив. Він до певної міри вилікував мене. Він дав мені відповіді і цілі, і він дав мені мене, яку я повинна була навчитися любити, вперше за довгий час.

Повну версію читайте на PS I Love You

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.