Погляд

Максим Карпаш: 20 днів у Маріуполі для Папи Римського

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Маю впевненість, що збіги випадковими не бувають. Ми просто на той момент не володіємо всією інформацією. Дуже часто постфактум нам розкривається дійсний невипадковий зміст, пише Максим Карпаш у Репортері.

Цього разу маємо водночас перший в історії України “Оскар” фільму «20 днів у Маріуполі» та висловлювання Папи Римського щодо капітуляції України – білий прапор і все таке.

Максим Карпаш, новини Івано-Франківська

Відразу на язик проситься коментар, що треба Папу Римського відправити в Маріуполь чи ще в якесь окуповане українське місто. Для кращого розуміння нашої ситуації, так би мовити.

Та в сучасному світі у штаті Ватикану, впевнений, точно є людина, яка моніторить різні джерела про війну в Україні та надає Святійшому Престолу реалістичну інформацію. Тобто Папі Франциску треба дуже постаратись, аби чогось не знати з цього питання.

Виникає кілька варіантів трактування його слів:

Або він направду «куплений» Кремлем, або він веде якусь іншу гру, зміст якої нам на разі не зрозумілий. Схиляюсь до другого варіанту.

Він також наговорив про те, що нам варто шукати державу-посередника (Туреччину). Це теж є дивним, оскільки понтифік і сам є главою держави із добре розвинутим дипкорпусом. Констатуємо черговий медіапровал Ватикану на чолі з поточним Папою, який на загал не дуже розуміє/чує частину своєї пастви з України.

Читайте Максим Карпаш: Війна у прямому ефірі

Тепер про “Оскар” за Маріуполь.

Слова режисера Мстислава Чернова зрозумілі кожному. Звісно, жорстока війна, яку росія веде проти українців, не могла пройти повз увагу Американської кіноакадемії, маючи такий разючий документальний фільм. 21 березня чекаємо на офіційний його реліз цього фільму на українських екранах.

Зможемо самі переглянути фільм і скласти власну думку. Хоча, підозрюю, що кожен українець, який від лютого 2022 хоча б слідкує за новинами в його власній державі, розуміє про що там йтиме мова. Тисячі убитих та покалічених, нажахані ті, що вижили, діти з тілами, розписаними їхніми базовими даними на випадок загибелі батьків… Перелік можна продовжувати та не дуже хочеться.

Читайте Максим Карпаш: Чому в науці жінок менше, ніж чоловіків

Словом, обидві публічні події на українську тему, сподіваюсь, мали б сфокусувати увагу все ширшої світової спільноти на нашій війні. А головне – сприяти активізації допомоги Україні. На жаль, такі зусилля, як правило, мають довгостроковий ефект, вимірюваний у роках. А нам перемоги потрібні вже.

Максим Карпаш, професор Університету Короля Данила

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.