Люди Світ Фото

Заквітчана труна й сумні пісні: франківці влаштували похорон муніципального центру сучасного мистецтва (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 8 серпня, в Івано-Франківську відбувся похорон муніципального центру сучасного мистецтва (ЦСМ). Активісти, журналісти й митці Франківська у чорному одязі взяли участь у перформансі з труною, прощальним оркестром і голосінням. Похорон відбувся у приміщенні ЦСМ, що на вулиці Шевченка, 1.

До теми. Директором ЦСМ у Франківську обрали авторку муралу “Україна єдина” Клицюк.

CSM 06

“Ми вважаємо, що ера Центру сучасного мистецтва припинила своє існування. І судячи зі смаків тих, хто ним тепер керуватиме, він розвиватиметься у трошки іншому напрямку, – говорить колишній директор ЦСМ Анатолій Звіжинський. – Це дійство логіки не має. Ми використовуємо лише метафори. Немає жодних конкретних імен чи назв. Цей проект уже вичерпав себе і переростає у щось інакше. Будемо надіятись, що це інакше буде кращим”.

У цей день до ЦСМ прийшли ті, кому небайдужа доля центру й розвитку сучасного мистецтва у Франківську.

Нагадаємо, у п’ятницю, 5 серпня, відбувся повторний конкурс на посаду директора ЦСМ Івано-Франківська. Документи на конкурс подали двоє – колишній директор центру Анатолій Звіжинський та Ірина Клицюк – співавторка муралу “Україна єдина” на вулиці Мазепи у Франківську.

CSM 08

До теми. Арт-майдан на риштовках. Чому відомі франківці воюють із владою міста за ЦСМ і Звіжинського

Конкурсна комісія не зважила на прохання мистецької громади та обрала Ірину Клицюк. 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відреагував на обурення людей щодо призначення Ірини Клицюк. У мережі мер запропонував Анатолію Звіжинському вгамувати власні амбіції та стати арт-директором центру при директорові Клицюк. У розмові з “Репортером” Звіжинський зазначив, що особисто до нього з таким проханням ніхто не звертався.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.