У дворі будинку на вулиці Пулюя, 15 в Івано-Франківську мешканці облаштовують дитячий майданчик з елементами пластику.
Пляшки та кришечки для їхнього виготовлення збирали жителі, а допомогли втілити ідею представники ініціативи EcoREactive, розповіла Суспільному координаторка ініціативи Наталія Гасюк. За її словами, тут планують оновити східці для гірки та сидіння для гойдалки, пише Репортер.
Голова ОСББ «Вишенька ІФ» Ольга Прокопів розповідає, що зібрали приблизно 30 кілограмів пластику. Також завдяки цьому, каже, вдалося значно зекономити на ігрових елементах для дитячого майданчика.
«Все почалося з того, що ми вирішили купити новий тренажер. Наш турник повністю зіпсувався. І тоді ми вирішили замінити усі дощечки на всіх ігрових елементах на нові. Ми замовили фанеру, але побачили, що вона зросла в ціні. Знайшли альтернативний варіант. Є підприємства, які займаються переробкою вторсировини. Мешканці ОСББ сортують сміття, в нас є контейнери. І тоді ми здали харчовий пластик. З нього нам виготовили деякі дошки. Будемо випробовувати, як вони нам служитимуть», – розповідає Ольга Прокопів.
Координаторка ініціативи EcoREactive Наталія Гасюк розповідає, що елементи виготовили для майданчика не потрібно фарбувати, як, для прикладу, дерев’яні дошки чи сходинки. До того ж перероблений харчовий пластик міцний та безпечний.
«Сьогодні вперше тестуємо елементи з нашої майстерні на вуличному дитячому майданчику. Це — стійкий пластик, який буде служити довго. Є нюанси, які ми будемо доопрацьовувати. Тип пластику – харчовий. Його переробляють при низьких температурах. При переробці він не виділяє жодних шкідливих елементів», – каже Наталія Гасюк.
За її словами, за час існування майстерні EcoREactive вдалося переробити понад тонну пластику, який на сміттєзвалищах чи полігонах розкладається 500 років.
«З елементами, які з пластику, не потрібно нічого робити. Зламати їх важко. І якби щось з ними сталося, ми його знову зможемо переробити. Працівники майстерні – це волонтери, які збираються вечорами у будні та у суботу і намагаються врятувати сміття, надавши йому друге життя. В майстерні постійних працівників немає», – розповідає Наталія Гасюк.
Завершити облаштування елементів з пластику для дитячого майданчика, за словами Наталії Гасюк, мешканці планують за три дні.
Кришечки, здавайтеся! У Франківську активісти робитимуть з пластику меблі (ФОТО)
Comments are closed.