Люди Світ Фото

У франківській пам’ятці архітектури розібрали дах – власник готується до реставрації солодового цеху (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Більше року минуло з моменту останніх пристрастей навколо пам’ятки архітектури у Франківську – солодового цеху пивзаводу. Нині на пам’ятці робочі розібрали дах. Як розповів “Репортеру” представник будівельної компанії “Галицька” Павло Бородайко, на території розпочали підготовчі роботи до реставрації.

До теми: Легенди Станиславова. Пивзавод

Фото розібраного даху оприлюднив у соцмережі Dexter Chernov.

“19 та 27 жовтня 2017 року ми подали два пакети документів для отримання дозволу на проведення реставраційних робіт до Міністерства культури та Держархбудінспекції, – говорить Павло Бородайко. – Щоб не гаяти час, поки ми чекаємо на отримання дозволу від зазначених інстанцій, на об’єкті проводяться підготовчі роботи до реставрації, а саме: демонтаж покрівлі та аварійних ділянок стін із подальшим підсиленням зовнішніх фасадних стін, які підлягають збереженню”.

За його словами, такі роботи відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 13.04.2011 р. №466 та  ДБН А.3.1-5:2016 належать до підготовчих робіт і здійснюються на підставі повідомлення про початок виконання підготовчих робіт. А повний комплекс будівельно-реставраційних робіт буде здійснюватись лише після отримання дозволів.

Пивзавод у Станиславові з’явився у 1767 році і складався він із двох цехів — солодового й варного. Вже відбудований варний й те, що залишилося від солодового, розташовані на вулиці Новгородській. Будівлю заводу визнали пам’яткою промислової архітектури національного значення і навіть присвоїли їй державний охоронний номер 1137-Д. Однак після того, як виробництво пива тут зупинилося, завод руйнувався і дійшов до аварійного стану. Кілька років тому в солодовому цеху обвалилася вежа, а потім і несуча стіна.

До теми: У Франківську активісти об’єдналися, щоб врятувати пам’ятку архітектури – солодовий цех пивзаводу (ФОТО)

Власником комплексу пивзаводу з 2009 року є ТзОВ БК «Галицька». За словами керівника БК«Галицька» Костянтина Бородайка над проектом реставрації солодового цеху пивзоводу працювали найкращі фахівці, які передбачили все до найменших дрібниць. Проект реставрації пройшов всі необхідні погодження і 25 липня 2017 року отримав позитивний висновок за наслідками комплексної державної експертизи. Згідно з проектом солодовий цех пристосують під заклад з виготовлення та споживання пива. Натомість обіцяють зберегти історичний фасад будівлі.

За словами начальника відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака, він в курсі початку робіт. Єдине, що його дивує, чому роботи почали перед зимою.

“У них є підписана проектна документація. Вони там повинні будувати всередині той весь заклад, тому все одно треба розбирати, – говорить Ідак. – Інша справа, чому на зиму? Звично на зиму консервують об’єкти. А тут розібрали дах і стіни будуть замокати. Ми готуємо листа і будемо якимось чином впливати”.

До теми: Пристрасті навколо пивзаводу. У Франківську вже 15 років руйнується пам’ятка архітектури

“Дах почали розбирати тепер, щоб швидше приступити до процесу реставрації, – пояснює Павло Бородайко. – За часів радянської України вже відбувалась замінна покриття даху, тому вона не несе в собі історичної цінності. Конструкція даху повністю прогнила, а тому підлягає повній заміні.  Проект розробляли найкращі спеціалісти з реставрації на Західній Україні. Роботи на об’єкті здійснює єдина у місті підрядна організація, яка має ліцензію на реставрацію пам’яток національного значення. Процесом займаються спеціалісти, довіртесь їм.  Окрім цього, кожен крок пов’язаний із реставрацією знаходиться під пильною увагою сектору з питань охорони культурної спадщини ОДА”.

Нагадаємо, в лютому цього року на засіданні містобудівної ради розглянули проект реставрації та пристосування солодового цеху пивзаводу на вулиці Новгородській, 28 в Івано-Франківську.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.