Люди Світ Фото

У Франківську активісти об’єдналися, щоб врятувати пам’ятку архітектури – солодовий цех пивзаводу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 8 липня, у івано-франківському клубі реформ відбулася прес-конференція ініціативної групи «Врятуємо старий Івано-Франківськ. Пивзавод». Міські активісти вирішили об’єднатися, щоб відстояти і зберегти пам’ятку культурної спадщини національного значення – приміщення солодового цеху пивзаводу.

пивзавод, солодовий цех, франківськ

Ініціативна група, у складі колишнього начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Івано-Франківська Ігоря Панчишина, депутата облради, доктора історичних наук Сергія Адамовича, керівника прес-клубу реформ Івана Ципердюка і керівника центру громадських ініціатив “Конкордія” Олега Наворенського, підготувала два листи-звернення. Один – на ім’я Міністерства культури, другий – на ім’я міського голови.

прес-клуб, пивзавод

До Мінкульту звертаються з проханням припинити всі роботи на території пам’ятки, щоб перевірити наявність дозвільних документів і дотримання усіх вимог проведення робіт. Також просять вжити належних заходів, застосувати санкції у випадку виявлення порушень і надати роз’яснення статусу пам’ятки. До Марцінківа звертаються з проханням створити консультативну раду з питань охорони культурної спадщини, що першочергово розгляне питання реставрації солодового цеху.

пивзавод, солодовий цех, франківськ

“Власник потроху забудовує історичну територію і руйнує культурний шар, – говорить Ігор Панчишин. – В руїні цей будинок є цінніший за те, що відновлено (йдеться про варний цех, – Авт.). А зараз іде повне знищення не однієї пам’ятки, а цілого комплексу.”

“Листування впродовж 10 років свідчить про повну бездіяльність влади, – додає Сергій Адамович. – Так в 2006 році колишній власник Стефурак підписав охоронний договір, в якому прописано за пунктами всі роботи, які мали проводитися на території солодового цеху. І першим пунктом було негайне допущення до археологічних робіт, які за 10 років так і не відбулися”.

Як повідомив “Репортеру” представник ТзОВ “БК “Галицька” Павло Бородайко, проектна документація на реставрацію пам’ятки зараз перебуває на стадії погодження та державної експертизи. І сьогодні на території солодового цеху проводять лише підготовчі роботи.

“Солодовий цех є пам’яткою архітектури національного значення, а отже відноситься до V категорії складності, і документом, який дає право на виконання реставраційних робіт, є “дозвіл на виконання будівельних робіт”. Такий дозвіл на виконання будівельних робіт ми ще не отримали, так як проектна документація на реставрацію пам’ятки зараз перебуває на стадії погодження та державної експертизи. Сьогодні ми здійснюємо підготовчі роботи, для яких не потрібно дозвільних документів, а саме: планування, підсипання, мощення дорожніми плитами для належної організації будівельно-реставраційних робіт, складування матеріалів та будівельної техніки тощо”.

пивзавод, солодовий цех, франківськ

Натомість колишній начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Івано-Франківська Ігор Панчишин пояснює “Репортеру”, що поки проект не затвердили відповідні служби, на території пам’ятки не можуть вестися жодні роботи.

“Це – охоронна територія. І не лише те, що знаходиться в безпосередній близькості до будівлі, а й навіть далі – входить в охоронну зону. Тому будь-які роботи на території можуть бути регламентовані лише тим проектом, який зараз на експертизі. І цей проект має стосуватися всього – і споруди, і території. Навіть протиаварійні роботи, коли ми прибігли і побачили, що паде щось, здійснюють лише після погодження проекту протиаварійних робіт. А у них проект – ще в роботі.”

Ініціативна група прагне привернути увагу широких кіл громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування до аварійного стану будівлі солодового цеху пивзаводу і домогтися здійснення перевірки Міністерством культури України щодо дотримання вимог чинного пам’яткоохоронного законодавства власником пам’ятки.

13646875_10154354054591350_1915571601_o

Нагадаємо, що Пивоварний завод споруджений 1767 року. Комплекс старої станиславівської броварні занесений до державного реєстру пам’яток архітектури національного значення ще у 80-х роках минулого століття.

прес-клуб, пивзавод

13639752_10154354035066350_246535162_o

13646984_10154354032896350_1230014403_o

прес-клуб, пивзавод

прес-клуб, пивзавод

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.