Люди Статті

Сім’ї, які взяли дитину, стали людьми тижня у “Репортері”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає сім’ї, які не побоялися відкрити свої двері та серця для дітей, що чекали на дім і батьків. За минулий тиждень аж три сім’ї в Івано-Франківській громаді поповнилися. Напевно, у час різдвяних свят людям хочеться подарувати диво – комусь і собі.

Як повідомляє Івано-Франківська служба у справах дітей, 2 січня знайшла прийомних батьків 14-річна дівчина. Вона перебувала у закладі соціального захисту, бо її маму позба­вили батьківських прав.

«Дівчинка завжди проявляла турботу до молодших діток, які були в закладі, та мріяла про турботливих батьків для себе і цих дітей», – повідомляють у службі.

Тепер у неї є прийомні батьки, які зобов’язалися піклуватися про неї краще, ніж рідна матір. Більше того, у неї є молодший брат, старша сестра і домашні тварини.

Того ж дня інша жінка взяла на опіку в свою прийомну сім’ю п’ятирічну дівчинку. Вона жила у будинку дитини, бо її батьків також позба­вили прав. Але тепер вона матиме і батьків, і трохи старшу сестричку. Як пишуть у службі, при зустрічі з прийомною матір’ю, дитина висловилася просто: «Я знайшла тебе, мамо».

А 3 січня дім знайшли двоє братів. Діти теж перебували у соцзакладі. Старшому сім років, молодшому чотири. Зараз діти у сім’ї, готуються до святкування Різдва разом з прийомними батьками та двома старшими братами.

Нині є різні форми влаштування дітей у сім’ї: усиновлення (прийняття дитини на правах сина чи доньки), прийомна сім’я (коли добровільно за плату беруть на виховання дитину), встановлення опіки чи піклування (переважно стосується людей, які перебувають у родинних стосунках з дітьми), або ж дитячий будинок сімейного типу (прийомні батьки беруть на виховання щонайменше п’ятьох дітей).

Читайте: Прикарпатські медики стали “людьми тижня” у “Репортері”

До людей, які хочуть взяти дитину, є багато вимог. Враховують і дохід, і вік батьків. Треба зібрати не одну довідку. До того ж, створити прийомну сім’ю не можуть недіє­здатні, ті, хто був позбавлений батьківських прав, хто лікується у психоневрологічному чи наркологічному диспансері, люди з інвалідністю І та ІІ груп та інші.

На сайті служби у справах дітей можна побачити фото та почитати історії деяких малих франківців, які чекають на сім’ю. Наприклад, восьми­річний Андрій мріє стати лікарем, любить читати книжки і стрибати на скакалці, а ще його називають маленьким актором. А 15-річна Іванна турбується про менших, вчиться на перукаря і мріє про велику дружню сім’ю. Петро, 15-річний хлопець, теж чекає на люблячу родину. Любить їзди­ти на велосипеді, доглядати тварин та їсти деруни.

Загалом на обліку в обласної служби у справах дітей перебувають понад 200 малих прикарпатців. Вони чекають людського тепла.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.