Обкладинка квітневого номера американського журналу «The Jouornal of Organic Chemistry» ілюстрована малюнком мешканця міста Городенки Віталія Боклащука.
На зображенні — синтез безперервного потоку тонких хімічних речовин, пише “Репортер” з посиланням на “Голос України”.
У збірнику наукових статей — публікація групи науковців Національного університету імені Тараса Шевченка «Скручування та обертання сульфамідного зв’язку: синтетичне, квантове, хімічне та кристалографічне дослідження», про синтез безперервного потоку як однієї із ключових технологій хімічного виробництва, що рухатиме суспільство вперед до «зеленого» та сталого світу. Один із авторів — доктор хімічних наук Олександр Григоренко, який і запропонував Віталію ілюструвати публікацію.
Віталій — випускник хімічного факультету КНУ. З колишніми викладачами зв’язок підтримує, хоч за фахом працював недовго. На ілюстрації до журналу відобразив процес деформації між сіркою та азотом. Техніка виконання — олія. Підрамник — ручної роботи. Пігменти художник синтезує сам.
Знання з хімії хлопцю знадобилися в новому захопленні — живописі. Піддався своєму покликанню. Використав методи дослідження в мистецтві: вивчає пігменти фарб. Вдалося зробити серію фарб, які змінюють колір під різним освітленням.
Зараз Віталій Боклажук мешкає в Городенці з дружиною.
Comments are closed.